Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért emlékezünk néha máshogy...

Miért emlékezünk néha máshogy dolgokra?

Figyelt kérdés

Miért van az egy nap leforgása alatt, hogy mindig máshogy emlékszünk dolgokra egyszer jól egyszer rosszul vagy elhisszük, hogy rosszul mert a másik azt mondta meg amúgyis.

Meg nekem is volt rá példa, hogy reggel valami történt majd pár óra elteltével már nem is emlékesztem rá. Vagy az , hogy este már nem emlékszem arra , hogy előző este mi történt vagy az nap reggel mi történt.

Néha nem értem ezeket a dolgokat.

Előre is köszönöm a válaszokat



dec. 16. 21:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Szürke dolgokra miért emlékezni?


"mindig máshogy emlékszünk dolgokra egyszer jól egyszer rosszul vagy elhisszük, hogy rosszul mert a másik azt mondta meg amúgyis."

Ha legtöbbször nem a valós, megtörtént eseményekre emlékszel, attól függ milyen megtörtént eseményről van szó, akkor ott valami gond lehet memóriával.


[link]

dec. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért, mert túl sok impulzus éri az embert, és az agy elkezdi ezeket szelektálni. Ami nem fontos, az megy a levesbe. Pl kapásból én sem tudnám megmondani, hogy tegnapelőtt mit reggeliztem.
dec. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
dec. 16. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!