Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felnőtt élet kezdete? Hogyan...

Felnőtt élet kezdete? Hogyan tovább, hogyan osszam be a pénzem? Honnan vásároljak? Használtat is megéri venni?

Figyelt kérdés

Röviden a költözésről annyi hogy 1 hete költöztem el anyukámtól egy kibérelhető házba az ország másik végébe 280 ezer volt, 2 havi kaució plusz e havi mivel sajnos teljes havit kellet fizessek. 18 éves korom óta dolgozok azóta gyüjtögetek, anyum is bele segített kicsit:)


A ház félig bútorozott, ugye a konyhába vannak ilyen sima bútorok van egy sütő, a wc van abba alap dolgok vannak zuhanyzó, wc, csap.

Van egy kis kandalló.


Azt gondoltam majd csak januárba megyek új munkahelyre addig persze keresek, de decemberbe már feleslegesnek gondolom.

Van emellet még 430 ezer félretett pénzem, erre a honapra es február elejére míg fizut nem kapok.


Kellene vegyek fát, vagy brikettet nem tudom melyik a jobb, kell vegyek hűtőt, mosógépet, ágyat is de az rá ér mert anya oda adja az egyik felfújható matracot.

Majd aztán kanapét és hasonlót, azt kifelejtettem étkező asztal is van.


Anyától kaptam pár konyhába való dolgot azokat most biztos nem kell venni.

Ja meg a bútorok, ruhásszekrény ilyesmi is.


Most jobban megéri használt dolgokat venni? Csak utána meg hova teszem őket.

Van valami tippetek? Vagy hol vásároljak be? Már nézegettem dolgokat de nagyon nem jönnék ki a pénzből ha mindent ujjanon vennék.


20/L



dec. 18. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan vehetsz használt dolgokat, nekem is van egy pár, persze nem mindegy, hogy mennyiért, célszerű összehasonlítani más árakkal. Persze ki lehet fogni rossz dolgot is, de kellő óvatossággal ennek az esélye csökkenthető. Nem olyan bonyolult ez, egyedül is rá tudsz jönni dolgokra.

1-2 havi tartalékod mindig legyen, de ebből azért költhetsz, ha fontos.

dec. 19. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

De cuki :)


Szerintem a hűtő se fontos, főleg így télen. De ha veszel, legyen kicsi, hiszen egyedül élsz. Egy nagy hiba, amit el szokott követni az ember, hogy az otthoni mintát viszi magával és mindenből családi méretűt vesz.


Én azt javaslom, hogy ne is vegyél semmit, csak ahogy jön a szükség, hiszen akkor fogod tudni mi kell igazán.

dec. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ágy kell, hogy jól tudj pihenni.

Jófogás, Vatera, Facebook Marketplace stb., olcsón vagy ingyen megkaphatsz dolgokat.

dec. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 Hiába olcsó, vagy akár ingyen elvihető, azt el is kell hozni valahogy. Ráadásul lehetőleg 2 erős ember kell hozzá.
dec. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és tippeket:)

Nagyon sokat keresgetek, attól félek ha pl én kifizetek egy használt mosógépért 50 ezret, lehet 1 honapon belül elromlik, és ahogy nézegettem ezt a legnehezebb találni.

Néztem ilyen használt tárgyas boltokat ahol garanciát is adnának de ott nagyon rosszak a vélemények.

Szoval egyenlőre arra jutottam hogy inkább a mosógép legyen ujjanon mondjuk 80 ért, biztos találok valahol mivel neten van pár fent, es akkor mondjuk a hűtőt meg venném használtan egy huszasért és hátha kijövök egy százasból.

Ugye a mosogép az nagyon kéne:D a hűtő tenyleg nem a legfontosabb mert tudok szendvicset is enni elég ha hűvös helyre teszem.


Az ágyakat is néztem, csak félek hogy ágyipoloskás lenne, es mondjuk nem szólnak róla én meg nem veszem észre mikor megyek megnézni.


Azt tudja valaki hogy kell ágyat kitakaritani? Nem csak a felszinét, hanem ha használtat veszek és foltos akkor azt hogy szedem ki belőle?

dec. 19. 15:31
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak használt cuccok ám garanciával, kiszállítással is. A nagyobb webáruházakban vannak értékcsökkent, pl. 14 napon belül visszaküldött dolgok is. Nagyobb dolgokat érdemes egy helyen venni, ha minden van, és akkor csak 1x fizetsz a kiszállításért. Vehetsz használt ágykeretet új matraccal is.
dec. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

hasznaltan: hutoszekreny, mosogep , mosogatogep tv sose. hacsak nem ismered az eladot (de ugy igazan pl unokateso)

2c vettem hasznalt hutot eletemben diakkent mindig megbantam

jan. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sikerült munkát találnod?
febr. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!