Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerencsejáték függőségből...

Szerencsejáték függőségből hogy lehet kigyógyúlni?

Figyelt kérdés

Már több mint 4 millió forintot buktam el, ruletten, különböző szerencsejátékokon. Rengeteget dolgoztam ezért a pénzért. Mind az idő mind a pénz kárbament.

Egyszerűen beleuntam ebbe a mindennapi nyomorba, a befektetéseim nem termeltek profitot stb stb... Valaki tudna segíteni? Mentálisan kivagyok, de szakemberhez nem fordulnék.



dec. 19. 16:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Honnan van a feltételezett összeg? Mármint honnan tudod, hogy fixen annnyit játszottál el.
dec. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az már jó jel, ha beismered magadnak, hogy függő lettél. Ha nem tudod kezelni, léteznek szenvedélybetegek számára rehabilitációs intézmények.
dec. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
19%

#2

Mivel ez nem egy szer, így pusztán pszichés fuggosegrol van szó, ami nem okoz elvonási tüneteket. Ebben az esetben maga is megoldhatja

dec. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
51%
#3 A szenvedélybetegség, legyen az bármilyen, mentális eredetű. A rehab nem az elvonási tünetek miatt kell. Szerencsejáték függők számára is vannak rehabok, nem csak alkeszoknak, meg drogosoknak...
dec. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

"szakemberhez nem fordulnék"

Ja, akkor rád nem fogadunk.

dec. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tudatos aggyal.

Tények, prioritás és másik értelmes hobbi keresése, ami megadja a testednek/agyadnak azokat a hormonokat.


Akiket szerencsejátékosokat ismerek azoknak tök semmilyen az életük, nincs hobbijuk se.

dec. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szülői neveléssel (verés)
dec. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Téged kéne addig verni amig nyomorba nem kerülsz.
dec. 22. 01:16
 9/11 anonim válasza:

"így pusztán pszichés fuggosegrol van szó, ami nem okoz elvonási tüneteket"


Hidd el, hasonló mértékű a sóvárgás, mint egy drognál.

Csak pár kör, csak megnézném milyen számokat ad, csak egy 10ezer forintot, csak egy új pulcsi árát, csak egy szelvény, máskor is sikerült, most jobban koncentrálok, stb ...

Egy függőnek állandóan eszébe jutnak ezek, és megállithatatlanul vágyik az adrenalinra, a pénzre, magára a játékra.

Nem hiába erről a függőségről tudnak a függők a legkisebb arányban leszokni...


"Tények, prioritás és másik értelmes hobbi keresése, ami megadja a testednek/agyadnak azokat a hormonokat."


Álltalában a pénz után sóvárgunk mi függők, amit percek alatt megszerezhetünk/ elvesztünk.

Nos sajna egy hobbi se ad ekkora élvezetet, vagy ha ad azt nem lehet állandóan átélni mint a szerencsejátékkal.

ez mindig elérhető lehetőség...

jan. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az anyam is szerencsejatek fuggo mar eleg reg ota.. de par honapja verte magat sz@rba penz ugyileg. Mikor meg kapja a fizut 2 napra ra mar tolunk ker (gyerekeitol) az apam elott titkolta, mivel ot is meg lopta es el jatszotta.. de a tesoim es en bekoptuk es lett belole egy k nagy vita... mar ott tart az anyam ezzel a penzes cuccal hogy az apam le lepett es o ki marad az adossagaibol (hisz munkatarsaitol is kereget, de nem adja vissza nekik..) en par honapja el koltoztem a tesomekhoz es meg szakitottuk vele a kapcsolatot. Hiaba mondtuk el neki minent ossze vissza hogy miert ne csessze el a penzet, de szokasa szerint csak az esze utan megy... pszichologushoz se akar/akart menni, nem fogadja el a segitseget, de ha nem ad neki barki is akkor azzal fenyegetozik hogy me8oli magat es hogy senki se szereti otet stb... (de persze mi tovabbra se adunk neki mivel nem azert melozunk hogy el jatsza a mi penzunket...) ez "volt" a "mi" storynk.. segiseget ugye nem fogad el, penz kell neki, ha nem kap fenyegetozik..

Igaz hogy ez nem valasz a kerdesedre, de ezert bocsanat, csak szerettem volna le irni...

Es egyebkent anno mar en is irtam ki gyakorira kerdest hogy "anyam szerencsejatekfuggo es penz ehes"

jan. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!