Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tüntessem el az általán...

Hogyan tüntessem el az általános iskolai évkönyvem lapjairól a kék tintatoll firkát amik lassan 20 éve benne vannak?

Figyelt kérdés

dec. 21. 11:19
1 2 3 4 5 6
 11/51 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy házilag csak úgy nem lehet. De csak lehet venni valamilyen oldószert
jan. 16. 17:30
 12/51 anonim ***** válasza:
88%
Te, én feladom! Vegyél.
jan. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 A kérdező kommentje:
És mit?
jan. 16. 17:43
 14/51 anonim ***** válasza:
63%
Old meg egyedül. Belefárad az ember ezekbe a küzdelmekbe.
jan. 16. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 A kérdező kommentje:
Milyen küzdelmek? És hogyan oldjam meg?
jan. 16. 18:40
 16/51 A kérdező kommentje:
Akkor hogyan tüntessem el a tollfirkákat?
jan. 24. 18:35
 17/51 anonim ***** válasza:
69%
Kérdezz rá papír restaurátornál.
febr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
100%

A könyv- és papírrestaurálás célja a tárgyat (papír vagy pergamenalapú műveket) eredeti állapotába visszaállítani, azaz hiányait, csonkulásait és egyéb károsodásait megjavítani, kipótolni; a mű technikai, történeti, esztétikai szempontjainak figyelembe vételével.


[link]

febr. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
9%

14-es!

Ha “könyvész vagy, hogyan lehetséges, hogy nem ismered a d-végű igék felszólító módját: oldd?!


Hogy nem hallottál papír, könyv restauráló szakmáról?


Ej, ej… 😁

febr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:
63%

19. Ügyes vagy! Ismerem a felszólító módot, de néha becsúszik hiba.

A restaurátort viszont két korábbi hozzászólásomban is említettem. Ügye nem baj? A kérdező szerintem nem egy ilyen szakemberhez szeretne fordulni, hanem önmaga oldaná meg. Arra meg nincs kielégítő megoldás, hogy nyomtalanul eltüntesse. A festékanyag mélyen beszívódott a rostokba. Kémiai úton lehetne színtelenné tenni, de vajon ennyi elég lenne neki?

A legtöbb restaurátor el sem vállalná. Ugyanazért, amiért egy villanyszerelőt sem tudsz megbízni egy darab fényforrás becsavarásával a foglalatba.

febr. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!