Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan tüntessem el az általán...

Hogyan tüntessem el az általános iskolai évkönyvem lapjairól a kék tintatoll firkát amik lassan 20 éve benne vannak?

Figyelt kérdés

dec. 21. 11:19
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
42%

Megrekedtél a múltban!

Mi lehet az oka, elárulod?

dec. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 A kérdező kommentje:
Az, hogy most találtam meg az évkönyvet és most láttam meg a firkákat benne. De lényegtelen ez egyébként.
dec. 21. 11:55
 3/48 anonim ***** válasza:
73%
Könyvészként az mondanám, hogy sehogy, de nem is érdemes. Az is az emlékeidhez tartozik (gondolom). Töltőtől, filctoll festékanyagát ki lehetne esetleg vegyi úton fehéríteni, akár teljesen el is tüntetni. Golyóstollat viszont rá kell nyomni a papírra. Kisimítani azt már nehezebb. Restaurátor meg tudná oldani, otthoni körülmények között bajos. Van olyan radír, ami tintához való, de a papírt is csiszolja, koptatja. Ilyen tárgyaknál én nem kockáztatnék.
dec. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Nem emlék az csak firka. Én el szeretném tüntetni. Nem tudom milyen tollal csináltam a firkákat huszonéve. Szóval akkor hogyan próbáljam meg itthon?
dec. 21. 13:24
 5/48 anonim ***** válasza:
87%

Na, úgy látom hiába töltöttem el 4 évtizedet a szakmában, mégsem értek hozzá. Egyesek szerint legalábbis. De akkor miért nem állnak elő a tuti módszerrel?

Én nem tudok mást, mint írtam.

dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
Most ezt nem értem, miért írtad?
dec. 21. 15:42
 7/48 A kérdező kommentje:
Hogyan tüntessem el?
jan. 8. 19:34
 8/48 anonim ***** válasza:
83%
A papír károsítása nélkül, lehet nem is tudod, ha nincsenek ilyen speciális nanotechnikai eszközeid, szerintem sehogy.
jan. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
Nincs semmim. De nagyon el szeretném valahogy!!! Légyszíves segítsetek!!!
jan. 15. 19:06
 10/48 anonim ***** válasza:
83%

9. Nagyon szépen kérlek, fogad el egy több évtizedes tapasztalattal rendelkező szakember válaszát. 1976-ban kezdtem. 25 évig voltam nyomdai technikus, majd könyvkiadóban folytattam.

Hidd el nekem, hogy otthoni körülmények között lehetetlen. Restaurátor műhelyben hosszadalmas munkával optikailag el lehet tüntetni.

jan. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!