Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem? Nem...

Mit kellene tennem? Nem találok megoldást...

Figyelt kérdés
Egy gimis lány vagyok, és azt vettem észre, hogy szerintem mindenki számára idegesítő vagyok. Ha nem csinálok semmit, akkor is. Elhagyott a legjobb barátnőm, és undorodom magamtól egy ideje. Meg akarok halni, mert nem tudok máshová menekülni. Semmiben nem lelek örömöt. Úgy érzem a szüleimnek nem beszélhetek erről, sőt senkinek. A jegyeim egyre rosszabbak akkor is ha tanulok és próbálkozok. (Múltkor is törire 3 órán keresztül tanultam, mégis kettes lett.) A szüleim ha meglátják hogy megbukok akkor kérdőre fognak vonni és nem törődnek a mentális egészségemmel. Mindenki bunkózik velem mindenféle ok nélkül, pedig én próbálok megfelelni nekik, és kedves vagyok hozzájuk mindig. Mindig a rosszat kapom, amikor én a jót adom... Mit tegyek? Nem találok megoldást erre. Egy olyan embert keresek egy ideje aki tudna szeretni és érezhetném a szeretet újra, de valamiért úgy érzem hogy minden ugyanúgy fog végződni mint a múltamban, és ezért félek közel engedni magamhoz embereket. Nem mintha annyira jönnének az emberek felém, viszont ha jön akkor félek a múltam miatt. Undorodom magamtól, mindig azt kérdezem ki szeretne egy olyan amilyen én vagyok. Utálom a kinézetem, egyszerűen mindenemet.. Kérlek próbáljatok segíteni és ne utálkozni mert beleőrülök már ebbe..
dec. 21. 17:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Amíg magadtól is undorodsz...


Valami nagyon nem oké.


Emellett az önmagaddal való rossz kapcsolatod kihat a megjelenésedre, kisugárzásodra is, amiket az ember tudatalattija feldolgoz és ösztönösen kerülik az ilyen egyedeket, nem igen bánnak velük jól.


Mert érzik: valami nincs rendben veled.


Ezen csak úgy tudsz kezdetben változtatni, hogy önismeretbe belekezdesz és fejlődsz.

Pl megkérdőjelezel mindent és ok-okozatot keresel, majd azon javítasz.


Pl: miért undorodsz magadtól?

Miért félsz a múltadtól?


Adj több énidőt és elmélkedj hosszú órákat is akár. Ha nem megy egyedül, akkor szakember segítségét kérd. (érdemes azt is megválogatni)


Akkor leszel boldog és rendezettebb, ha magadat rendbe teszed első sorban fejben, majd haladsz kifele gondolatok, célok, tettek, más emberekkel való dolgok stb.


Hiába a jószívűség, segítőkészség stb. , ha belül ott rothad az az "undorodok magamtól".


Amíg egymagadban vagy/és fejben nem érzed magad jól, mimdaddig ezt a környezeted is tudatalatt érzékeli.


Fokozatosan kezdj el változtatni.


Javaslom a Tanulom magam youtube csatornát kezdetnek.

Vagy a Psych2Go -t. (ez angol)


Önmagunk és mások működése rengeteget segít az önfejlesztés során.


Tanulás terén pedig az is megesik, hogy nem a számodra megfelelő módszerrel tanulsz, hanem a szokásos iskolai sablonok alapján, ami sokaknál nem a legjobb, ahogy anno nálam se.


Mai napig, ha pl informálódok és tanulok nekem kell mellé gyakorlat, vagy bármi más vizuális dolog.

Ha pl nagyon száraz az anyag és se kép se semmi nincs mellé, akkor rajzolgatok vagy elképzelem, hallgatom a szöveget.


Manapság rengeteget segít a technológia.

Pl felolvasóprogramok.


Ha könyvben van leírva valami be lehet fotózni azt és felolvassa. Közben pedig hallgatom és szobabicózok vagy joga labdán idétlenkedek.


Vannak fejlettem oktatási intézmények, ahol figyelnek ezekre is és az osztály terme inkább hasonlít egy tornaterem ovi kombójának helyszínére.


A gyermekeknek megfelelő tanítási módszert igyekeznek adni.


Olvass utána ezeknek és próbáld ki.


Nagyon örültem volna, ha pl az én koromban elérhetőbbek lehettek volna ilyen információk és pl programok, mint pl szövegolvasás.


De örültünk, ha egyáltalán bolt net. Betárcsázós volt akkoriban.

Az idősebb generációknak meg ennyi se volt.


30-60 éves emberek napjainkban fedezik még csak fel a dolgokat, amit ti tiatalabbak sokkal előbb megtudtok.


Pl az utóbbi időkben egyre többen fedezik fel az ASD és ADD/ADHD-t, majd szembesülnek mindazzal, hogy miért olyan a múltjuk amilyen, miért mentek nejezebben adott dolgok és miért is lógtak ki a sorból. (Ahogy jómagam is.)


Holott, ha a világban előbb terjednek az információk mindenkinek jobb lett volna.

A szülők felfogták volna mi a helyzet és nem bántják, nyúzzák a gyerekeiket, hanem megfelelő módon nevelték, taníttatták volna.

Nagyon sok lelki sérülést elkerülve.


Érdekes mindez.


Ahogy kérted: nem utálkoztam, ahogyan előre elkönyveled az embereket, viszont annyit kérnék, tanuld meg ne utálni magad. ☺️


Sok sikert és remélem sikerült az irományom bármely pontjával is segíteni.

dec. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!