Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kapnék, ha etetném a...

Mit kapnék, ha etetném a galambokat?

Figyelt kérdés
Budapest Keleti pályaudvaron ki van rakva egy olyan jel, aminek egyértelműen "galambokat etetni tilos" a jelentése. Na most, ha épp arra járna egy biztonsági őr, rendőr, vagy bármilyen ott dolgozó és azt látná, hogy egy egész galamb csapat ott van, mert szórom nekik a kenyérdarabokat, akkor mit csinálnának? Rám szólnának? Megbüntetnének? Ha még tovább csinálnám, akkor mi lenne? Valahogy nem tudom elhinni, hogy bárki megbüntetne/ügyet csinálna ebből. Vagy mondjuk megkérdezne valaki, hogy miért büntettek meg; hát mert etettem a galambokat! Ez egyszerűen viccnek tűnik, komolyan. Tekintve, hogy sokan dohányoznak is a vasútállomásoknál, pedig azt is tilos, mégse foglalkoznak vele, akkor gondolom a galamb etetéssel se. Erre komolyan kíváncsi vagyok!

dec. 21. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A területileg illetékes önkormányzat hatáskörébe tartozik az ilyesmi (ahogy például a közterületi parkolás, falragaszok elhelyezése, kutyasétáltatás, stb.), a helyi rendeletek között nézz körül.

Lehet, hogy neked hülyeségnek tűnik ha valaki nem szereti a lakókörnyezetében az ételmaradékkal teleszórt járdát és a mindent beborító madárürüléket, de majd ha kicsit felnősz, megérted.

A retorzió pedig sok mindentől függ: elsőre valószínűleg csak figyelmeztetnek. De ha nem vagy hajlandó együttműködni vagy ha visszaeső vagy, akár több százezer forintos bírság is lehet belőle.

És ha megkérdezi valaki, miért büntettek meg, nem azt kell válaszolnod hogy madáretetés miatt, hanem mert szándékosan, többször figyelmen kívül hagyod a helyi önkormányzati rendeleteket.

dec. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 qkker1 ***** válasza:
Sajnos nem foglalkoznak vele.
dec. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Azt tudd: azért tilos, hogy az adott helyre ne kaja forrásként tekintsenek és ne szokjanak oda.


Ugyanis:

A galamb ürülékes helyre te se szívesen ülnél le.


A galamb széklete adott esetben még a betont is oldja.


Másrészt betegségeket hordoznak.


Pl a vadászgörényem gennyes tüdőgyulladást kapott tőlük.

Rengeteg álmatlan éjszaka, rengeteg gyógyszer, sok orvosi kezelés árán sikerült megmentenünk az életét.


A barátnőm panelcicája pedig galamb által lett szintén fertőzött, mert ki volt engedve teraszra.

Amikor én ügyeltem szegényre szörnyű érzés volt lenyomni a torkán az ételt-italt.

Bőgve nyomtam le, hogy életben maradjon.


S ez megeshet pl bárki kutyájával is.


A másik gond, hogy jó kajás hely közelébe fészkelik be magukat. Technikai gondokat is okozhatnak.


Ha galambot szeretnél etetni azt a saját otthonod tájt tedd.


De akár tarthatsz is galambokat. Rokonom díszgalambokkal foglalkozik. Gyönyörűek vannak.

dec. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem beszélve arról, hogy milyen jó érzés úgy kocsiba ülni, hogy az úticél helyett kapásból mész a mosóba, olyan szinten összesz*rják a kocsit. Milyen büntetést kaphatsz érte? Elsőre valószínűleg csak figyelmeztetést, de ha tovább folytatod, akkor pénzbírság is lehet belőle.
dec. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!