Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a TEMU-ról rendelek, akkor...

Ha a TEMU-ról rendelek, akkor kell vámolni?

Figyelt kérdés

dec. 24. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Minden külföldről rendelt áru átmegy a vámeljáráson amikor az országba érkezik. Áfafizetési kötelezettség is mindenre tartozik már két és fél éve. Vannak oldalak, ahol egyből a fizetéskor hozzáadja az áfát és már rendeléskor megfizeted, a többinél utólag kell a vámeljárás során. Ezen kívül vámeljárási díjat kell fizetni, ha a Magyar Postán keresztül szállít az eladó (ezt nem látod előre, és nem is választható).
dec. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Minden külföldről rendelt áru "

Pontosítva---nem EU-s országból érkező áru.

dec. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a segítő szándékot, melyek -mint mindig! - fénysebességgel érkeztek. Ilyenkor az merül fel bennem, hogy valaki figyeli a kérdéseket és azonnal válaszol okosat vagy okoskodósat ;) Remélem nem az Admin :)


Lehet rosszul tettem fel a kérdést! Fussunk neki még egyszer:

ha valaki rendelt már a TEMU-ról, úgy vámkezelés alá esett-e a rendelése révén, hogy a TEMU oldalát böngészve erre vonatkozó konkrét információt én nem találtam. Mielőtt feltettem a kérdést igyekeztem tájékozódni. Javaslom a válaszadó(k)nak, hogy mielőtt hasra üt(nek) olvassák el a HONNAN SZÁLLÍT A TEMU menüt.


Inkább olyan véleményére lennék kíváncsi, aki rendelt már a TEMU-ról és nem az EU-n kívüli vámkezelést mutatja be nekem. Utóbbiról bőven van információm, köszönöm.

dec. 25. 16:56
 4/11 A kérdező kommentje:

Rendeltem és meg is érkezett. Akit érdekel, hogy kellett-e vámot fizetni jelezze.


TEHÁT: nem arra voltam kíváncsi, hogy kell-e EU-n kívülről vámolni, mert azt tudom, hogy igen. Arra voltam kíváncsi, hogy ha a TEMU-tól rendelek, akkor az EU-n kívülre esik-e, tehát kell-e vámolni? Máskor az okoskodó válaszadó(k) okosan értelmezze a kérdést is és ne csak a sebességre (gyors válasz) figyeljen, mert a kapkodás hibához vezethet és kikövetkezhető gyorsan, hogy kitől érkezik mindig a gyors válasz gyakorlatilag majdnem minden kérdésre ;) Bár értékelem az igyekezetet, csak az okoskodás nem egyenlő az okossággal és a tájékozottsággal.

jan. 7. 17:45
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia! Engem érdekelne, hogy kellett-e rendelni. Most rendelnék először. Köszi!
jan. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szia! Nem értem a kérdésed, bocsi :( Hogy érted azt, hogy "kellett-e rendelni".
jan. 24. 14:44
 7/11 Perkincs válasza:
100%
Én értem: azt akarta kérdezni, hogy kellett-e vámot fizetni, csak elírta. Engem is érdekelne, megköszönöm a választ!
jan. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Perkincs válasza:
100%

Közben találtam egy ilyet, érdemes elolvasni:


[link]

jan. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, és igen valóban elírtam, sorry, a vámfizetésre gondoltam. 🙂


#8 Köszi a linket, valóban hasznos összefoglaló!

jan. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor már nem kell válaszolnom, hiszen mindenki mindent tud! Ha pedig a szeretlekmagyarország.hu írja, akkor biztos minden igaz ;)
jan. 25. 14:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!