Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Köszönöm neked is Boldog...

Köszönöm neked is Boldog karácsonyt helyes meg fogalmazás illetve helyes írás? a személy is írta Boldog békés karácsonyt kívánok

Figyelt kérdés
dec. 24. 11:08
 1/9 A kérdező kommentje:
vagyis köszönöm neked is Boldog békés karácsonyt kívánok
dec. 24. 11:09
 2/9 anonim ***** válasza:

"Köszönöm [szépen]! Neked is boldog karácsonyt [kívánok]!"

De azzal, hogy semmilyen szövegközpontozást nem használsz (pontok, vesszők, írásjelek, nagy kezdőbetűk), és ilyen igényűek a szövegeid, eléggé ki fog lógni közülük egy helyes mondat.

dec. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mivan?
dec. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
a kérdés ebben a formában értelmezhetetlen kéne használni írásjeleket Anélkül elég nehéz a helyesírást mint fogalmat értelmezni de ahogy előttem Is írták ha esetleg helyesen írnád le akkor egyből mindenki levágná hogy nem egyedül hoztad össze és az mekkora ciki már hogy neked egy ilyen fél mondathoz is külső segítséget kell igénybe venned szóval szerintem ne próbálkozz a magyar helyesírás szabályainak betartásával Vagy akár csak megértésével hanem okádj oda bátran valami kerakterhalmazt aztán akit érdekel az kihámozza belőle hogy mit akarsz
dec. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
boldog nem nagy kezdőbetű. Megfogalmazás egy szó. Én így gondolom helyesnek: Köszönöm a karácsonyi jókívánságodat.
dec. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 "boldog nem nagy kezdőbetű"

Mondat elején viszont igen, szóval neked úgy kéne írni - akkor is, ha kisbetűsként hivatkozol rá.

dec. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6. Képzelj elé egy a névelőt.
dec. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ennyi erővel a kérdezőnek is mondhatnád hogy képzelje azt, tud helyesen írni...
dec. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7. Igazad van. A korrektoraink sem egyeznek ilyen kérdésekben. A kis kezdőbetűvel nyomatékosítom az állításomat. De a szórendet kifogásoltam legfőképp.
dec. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!