Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Rendeltem a cipowebaruhazhu.co...

Rendeltem a cipowebaruhazhu.com oldalról és aggódok az itteni válaszok miatt. Esetleg valaki segítene a rendelésem lemondásával kapcsolatban, és akkor visszakapom-e a pénzem hiszen előre utaltam, vagy inkább várjam ki az írt 3-10munkanapot?

Figyelt kérdés

jan. 3. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen oldalakat általában kínaiak üzemeltetik. A weboldal sablonjába ugyan be van építve egy kapcsolatfelvételi űrlap, de semmi garancia nincs arra, hogy bármilyen válaszra méltatnak majd. Ezek csaló oldalak, nem hivatalos és legális áruházak. Senkit "nem érdekel" a problémád, miután elutaltad a pénzt. Már csak azért sem, mert hogy egy árva adat nem derül ki az eladóról, és hogy kinek tudnál panaszt írni. Így reagálni sem fog rá senki, mert nulla számonkérési lehetőséged van.


Ott van az oldalon a "kapcsolat - vevőszolgálat" link, oda tudsz írni, és ennyi lehetőséged van. Alapjában véve tanulópénz lesz, ordít az egészről hogy átverés. Több száz ha ugyanilyen kamu oldal van, mind ugyanígy néz ki design és tartalmi szempontból is. Fel kell tudnod ismerni a kamu árakat, a nem létező eladót, az adatok nélküli tájékoztatókat, a teljes impresszum hiányát, különben még egy tucatszor fognak átverni. Egy 50 ezres cipőt senki nem fog 20-ért árulni. Talán valami hamisítványt kaphatsz és nem tisztán kihúzták a pénzed.


A rosszabb része most jön, nem csak a kidobott pénz: ha nem egy biztonságos banki felületen keresztül fizettél, hanem csak az oldal dobozaiba írtad be a bankkártya adataidat, akkor megszerezték azt is.

jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menj be a banki ügyfélszolgálatra és kérdezd meg, hogy mit tudsz tenni. Ha kártyával fizettél akkor bizonyos esetekben vissza lehet vonni a tranzakciót. Ennek a menetét nem tudom, de egy próbát megér. Ha nem kárty volt, hanem utalás így jártál.
jan. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%

Lesz ennél nagyobb gondod is, hamarosan.

Talán érdemes lenne jelszót váltani.

jan. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!