Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy nevezik a furry és az...

Hogy nevezik a furry és az otherkin közti átmenetet?

Figyelt kérdés
Tehát, ha az illető inkább a furry fandomhoz kapcsolódik, de van egy otherkin-es vonása, egészen pontosan az, hogy állatnak (a fursonájának) gondolja/tartja magát. Hallottam a "furry lifestyler" kifejezést, az jelentheti ezt is? Mivel ez az otherkin-es vonás nem alap része a furry létnek, úgyhogy gondolom csak van erre valami külön kifejezés.

#Otherkin #Furry #furry lifestyler
jan. 4. 17:10
 1/2 anonim ***** válasza:
36%
Szefós.
jan. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ahogy nézem, a "furry" jelentheti azt is, hogy

- "furry fan" vagy olyan értelemben, hogy a furry fandom dolgai érdekelnek (mint egy hobbi, amit akár idővel el is hagyhatsz),

- "furry" identitásod van olyan értelemben, hogy mondhatni furry-nek születtél és furry-ként is fogsz meghalni és mielőtt tudtál volna bármit is a fandomról, már akkor is a fandom dolgait részben/egészben magadénak érezted, ugyanakkor nem azonosítod magad a fursonáddal és végülis ember vagy, a fursonád pedig alteregóként (vagy esetleg az általad kívánatosnak tartott tulajdonságokkal rendelkező karakterként) működik,

- "furry lifestyler" vagy olyan értelemben, hogy a furry-séged a mindennapi életedben jelen van, abba beleszól (akár úgy, hogy a szabadidőd jelentős részét a furry-s dolgok teszik ki, akár pl. furry youtuber vagy artist vagy, akinek ez a munkája/megélhetése nem(csak) kényszer, hanem egyben hobbi is),

- és bizonyára vannak más értelmezések is.


Az otherkin meg állat, állathibrid, fiktív vagy mitológiai lény identitású (de akár növény vagy természeti jelenség is lehet, most olvastam ilyeneket, de ez a furry/otherkin átmenet kapcsán nem érdekes most).


Megjegyzés azoknak, akik hallottak a furry-kről de nem másztak le a nyúl üregébe:

a "furry" szót használják azokra a fiktív karakterekre/lényekre, akik/amik antropomorf tulajdonságokkal felruházott állatokként jelennek meg, és azon emberekre is, akik ilyen furry lényeket rajzolnak, azoknak beöltöznek, azokról szóló animációkat/képregényeket/történeteket néznek-olvasnak, meg hasonlók.


Ilyen értelemben szerintem érdemes nem átmenetről beszélni, hogy aki nagyon túltolja a furry-séget, az már kezd majdnem otherkin lenni, hanem vannak olyan furry-k, akik otherkin-ek is.

Lehet persze, hogy az illető alapvetően otherkin és a furry fandomban való részvétele az otherkin-ségének a megnyilvánulása/kifejeződése, ennélfogva "furry lifestylerként" él, de egy furry lifestylernek egyáltalán nem kell otherkin-nek (vagy "otherkin-esnek") lennie.


Olvastam most olyan kifejezést, hogy other-hearted (vagy kith), amikor az adott állattal (vagy mással) nem azonosítja magát az illető, de azzal mégis azonosul bizonyos értelemben. Talán mint amikor valaki teljesen tud azonosulni egy kultúrával, de nem vallja magát abba a kultúrába tartozónak. De nem tudom, csak találgatok, hogy pontosan mit jelentene ez. Mindenesetre ez sokkal inkább hangzik nekem átmenetnek a furry fan és az otherkin között.

(Angolul amúgy az other-hearted esetén "identify with" kifejezést használják, szembeállítva az otherkin-ek "identify as"-ével, ha valakinek ez jobban leírja a lényeget.)

jan. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!