Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy továbbra is...

Mit tegyek hogy továbbra is elengedjen reggel? Hogy beszéljem meg vele? Iskolát nem válthatok, nem engedik

Figyelt kérdés
Nem mentem be iskolába azt hazudtam anyukámnak hogy a vonatom amivel iskolába megyek minden reggel, nagyon sokat késett. Így lógok. Anyukám nagyon mérges lett és azt mondta ezert apukám fog bevinni minden reggel az iskolába. De ez nem jó mert az iskolába nincsenek barátaim és a régi barátaimmal csak reggelente tudnék találkozni, de ha apukám vinne be, nem találkoznék velük. A lehordást kérlek hagyjuk én is tudom hogy nem helyes amit csináltam.

jan. 8. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:

"csak reggelente tudnék találkozni,"

Most sem találkoztál velük, mert inkább ellógtad az iskolát. Még saját magadnak is hazudsz? Szándékosan nem mentél velük, és most az a kifogásod, hogy miattuk akarsz vonattal menni.


Mit tegyél? Tanulj a mostani esetből, és ha majd újra egyedül járhatsz, ne kövesd el ismét. Ha nincs büntetés és következménye a dolgoknak, annak tanulsága sem lenne.

jan. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az iskolába nem azért jársz, hogy másokkal foglalkozz, hanem tanulni. Magad miatt, hogy legyen normális jövőd. E szerint járj el.
jan. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló


Rosszul értelmezted, azt irtam hogy az iskolaba nincsenek barataim. A vonaton reggelente az altalanos iskolabol valo barataimmal jarok be. A kozepiskolaba nincsenek barataim.

jan. 8. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:
Ugyanazt írtam. A vonaton vannak a barátaid, mégis inkább ellógtad az utazást.
jan. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
nem lógta el az utazást pont azért lógott az iskolából hogy velünk tudjon lenni. én az egyik barátja vagyok akivel jár azért válaszolok.
jan. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%
Mi a facnak neked barát? Úgyis a legtöbb majd hátba szúr,megdugja a nődet,kihasznál meg ilyenek. Foglalkozz a kibacott jövőddel vagy majd közmunkás leszel
jan. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg megkeresni a barátaidat az interneten, például a Facebookon.
jan. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tényszerű leszek s nem lehordó. S vázolok pár alapot, tippet.


Attól, hogy nem ismerkedsz az iskolában és betokosodva kapaszkodsz régiekbe... Nem visz előre az életben.


S az nem ok arra, hogy lógj.


A kammantást azért feltételezzük, mert:


hogy csak reggelente tudsz találkozni barátaiddal, vagyis tanítási időt bent tölthetnéd a suliban,ahogy a barátaid is.


Ergo ellógsz, hogy együtt lógjatok tanítás helyett?


Vagyis kamu, hogy csak reggel tudsz velük talizni(?)


Kérdésem: hol is vagy és kivel/kikkel a suli helyett?


Nos, ezért kapod meg azt, hogy kamu amit írsz.

Érted?


Emellett nem hiszem el, hogy ne tudnál suli után vagy hétvégén talizni a barátaiddal.


Mi is összehoztuk, megoldottuk.

Úgy, hogy nekem napi 10-13 tanóráim voltak, kivéve pénteken.


S kezdj el nyitottabb lenni, ne rekedj meg és szerezz új ismeretséget bátran.


Alapon kevés kapcsolat marad meg gyerek/tini időszakból, mivel az ember személyisége még nem formálódott ki. Átlag 25 éves korig drasztikusan "változik" az ember, vagyis jön felszínre az énjük igazán.


Ilyenkor van az, hogy rájönnek emberek, mennyire is különböznek egymástól. A barátságok inkább semmivé lesznek vagy megmaradnak, mint ismeretség. Persze van kivétel, ám az nagyon ritka.


Azt se feledd: az iskola nem csak az osztályodból áll ki.

Vannak más osztályok, évfolyamok.


Nekem középben mindenki az osztályon kívülről volt. Meg voltak más sulikból is barátok.


Fejleszd a problémamegoldó képességedet, kommunikációdat, rugalmasságodat.


Ugyanis ezen dolgok menedzselése egyik alapköve az életünknek.


Munkahelyről se lóghatsz csak azért, mert "jaj, nincsenek barátaim ott".


Alapon se a suli, se a munkahely emberei nem azért vannak ott első sorban, hogy barátságot kössenek mindenkivel. Viszont lehet rendesen emberként bánni a másikkal.


Ezért osztálytárs az osztálytárs, ezért kolléga a kolléga.

Mindenki teszi a dolgát/célját, amikor pedig kell együtt működnek vagy szórakoznak.

Az más kérdés, hogy ebből az alap emberi kapcsolatból kialakul-e több, mint pl barátság, párkapcsolat stb.


Fogadd el, hogy apud visz be. Legalább kényelmesebb lesz.

A jövőben pedig legyél rugalmasabb, nyitottabb, megoldóképesebb.


Amint helyén tudod kezelni a dolgokat, megfelelően osztod be az idődet és programjaidat az neked is előnyödre válik +megbízhatóbb leszel az emberek szemében.


Pl szülők. S ismét szabad kezet adnak.


Bizalom is fontos.


Ők is bíztak benned, hogy bejársz iskolába, viszont ezt a bizalmat eljátszottad.


Szerezd vissza ezt.


Alapból nem olcsó dolog a suli, a szüleidnek is biztos megvannak a maguk gondjai.


Fordulj hozzájuk kicsit több bizalommal és kommunikáljatok.

Ha nem igen van "divatban" nálatok, akkor nyiss feléjük.


Több mindent meg lehet beszélni velük, mint gondolnád. Sőt, ha okos vagy, akkor a megfelelő kommunikációval, hangnemmel tudod őket (egészséges szinten) manipulálni is. +alkudozások. 👌

jan. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Senior Séf ***** válasza:
62%
Apád azért dolgozik, hogy félévente új telefonod legyen, bazki. Legalább annyi legyen benned, hogy b,aszod át.
jan. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!