Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek jelen esetben? Mi...

Mit tegyek jelen esetben? Mi lenne a legjobb döntés amit hozhatnék?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Középiskolás, 20 éves srác vagyok. Már rendelkezek egy szakmával, amit 3 évvel ezelőtt fejeztem be. Ez az, amit általános iskola után kezdtem el egyértelműen, és meg is lett. Miután befejeztem ezt a középiskolát, kb. fél évig dolgoztam (Habár igaz, nem a szakmámban). Ezután hirtelen jött egy “kattanásom”, hogy én még iskolába szeretnék járni, így beiratkoztam egy másik iskolába (Ami 3 éves szintén), hogy magamévà tegyek egy második szakmát is. Szépen telt, múlt az idő, s jelenleg itt tartok, hogy idén Május közepe fele vizsgáznék… Ugyebár akik duálisképzésben tanulnak, azoknak 1 hónapban 2 hét gyakorlatuk van egy külső cégnél, tehát dolgozunk, amiért diákként 81.000 Forintot kapunk havonta. Ezzel csak az a probléma, hogy az osztálytársaim 80%-a annyi idős mint amikor én az első szakmámat csináltam, mivel ők általános iskola után még az első középiskolájukat csinálják, ezért vagyok én a “feketebárány” köztük, mert idősebb vagyok. Ezzel egyébként nagy probléma nincs, mert megtaláljuk a közös hangot. De viszont az elmúlt pár hónapban jöttek az anyagi részek, amik már nagyon nem kellemesek, és elgondolkoztam a suli félbeszakításán így a vizsga előtt. Elmondom teljesen egyenesen, nekem 20 évesen ez a 81.000 Ft semmire nem elég. Szüleimnél élek még nyílván, másképp nem tudnám még magam ellátni, de azon vagyok h amint rendes keresetem lesz újra, minél hamarabb költözhessek. Szüleim sem keresnek sajnos sok pénzt, főleg hogy édesanyám betegség miatt otthagyta a munkahelyét, és az egyetlen kereset a családban az édesapám, aki havonta kb. 450.000 Ft-ot hoz haza, és rajtam kívül még van 2 testvérem akik még kiskorúak. Tudják a szüleim, hogy iskolába járok még, nyílván. Akár hányszor próbáltam egy kis pénzbeli segítséget kérni (Pár ezer forint) mindig azt mondják, hogy kapok pénzt, azt osszam be.. Hogy? Bulizni nem járok, maximum egy hónapban egyszer, akkor is nagyon max 5000 Forintom megy el.. Vigyázok a pénzemre, de egyszerűen ekkora összeget nem lehet annyira beosztani főleg úgy, hogy telefonszámlámat fizetem, stb stb (Amit nagy valószínűleg az osztálytársaim egy része sem fizet, mert a szüleik fizetnek helyettük még így is… megkérdeztem). Tavaly lett meg a B kategóriás jogosítványom, de saját autóm még nincs, hisz nem tudtam miből venni, a szüleim nem tudnak, én pedig nem is várnám el tőlük, mert a saját két kezemmel szeretnék megdolgozni érte. Ez a következő célom, egy autó.. Amivel már konkrétan a sírba kergetem magam, annyira szeretnék. Apumnak az autóját szoktam használni néha, persze ha ritka alkalmakkor ideadja. De akkor is csak úgy adja ide, ha tankolok az autóba.. Szóval erre is elmegy a pénzem. Nagyon szeretek vezetni, az autókért oda vagyok kis gyerekkorom óta… Szerintetek mi lenne a helyes döntés nekem? Volt általános iskolás osztálytársaim nagy része már dolgozik régóta, keresnek.. Én pedig itt vagyok, egy szakmát “tolok” még, aminek értelme nincs, mert ebben nem szeretnék dolgozni.. Ez alatt a 3 év alatt rájöttem, hogy mégsem az én területem, s inkább szívesebben dolgoznék az első szakmámban. De viszont ebből a suliból már csak 4-5 hónapom van, ami jelen esetben ilyen dolgok mellett nekem nem fog menni.. Itthon összevesztem párszor a szüleimmel, mert én elmondtam nekik, hogy ott szeretném hagyni az iskolát, és rendesen keresni szeretnék, hogy el tudjam magam látni azokkal amikre szükségem van.. De ők csak annyit mondanak, hogy 80e forintot nehogy ne tudjak már beosztani.. Pedig nem, nem nagyon lehet… Plussz még annyit mondanak, hogy ha már 3 évből 2,5 évet végigcsináltam, akkor ne a végénél hagyjam abba. És ebben teljesen igazuk van, ezt én is belátom, hogy ne a vége felé adjam fel, ezért is vagyok döntésképtelen. De viszont ezek a pénzügyi bajok pár hónapjak jelentkeztek. Ahogy idősödök, nagyobbak az “igények” és ez a 80e ft egyre kevesebb összeg már nekem. Mit csináljak? Mi lenne a helyes döntés? Csináljam végig az iskolát? Amit nem szeretnék már, mert úgysem dolgoznék ebben a szakmában… Plussz az anyagias gond egyre nagyobb baj számomra. Kérlek segítsetek. Lehet nem tálaltam ki nektek 100%-ban, de próbáltam mindent leírni ami most hirtelen eszembe jutott ezzel kapcsolatban..

jan. 9. 20:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon rosszúl csinálsz.

Fejezd be s bírd ki a sulit, ha már csak vizsgák vannak vissza és mehetsz dolgozni.


Javaslom: írd le mennyid van, mennyit kapsz és tisztességesen vezess mindent.


Mikre megy a kess...


Majd kérdőjelezd meg önmagadat: tényleg szükségem van-e erre?


Nekem sose adtak szüleim, max évente 2x cipőre, 4x ruhára.


A saját kis pénzemet hobbimból gyűjtöttem és sose voltam lenullázva vagy minuszban.


10 évvel fiatalabb testvéreimet is nyifi-nyadikor leültettem és megkértem őket: minden pluszt és minuszt írjanak folyamatosan 3 hónapig, aztán leültünk egyeztetni.


Eleinte nem tetszett nekik, amikor a listájukon csak azokat emeltem ki, amik tényleg az oké kategóriában voltak.

Majd összeadtam mindazt, ami hülyeség vagy ők maguk is kételkedtek, hogy kellett-e nekik valóban.


Az összeg viszont már jobban tetszett nekik, amit a zsebükben tudhatnának.


2 tesómank sikerült a változtatás, a shoppingolós ajándék szeretetnyelvű húgomnak sajnos nem.


Mindegy mennyit keres/kap is palijától. A hónap végén anyámékhoz sűrűbben megy látogatóba étel miatt...


Írj mindent pár hónapig és mérlegelj.

Sulisként szinte alig van kiadása az embernek.

Az más kérdés: mikre is megy el 20 évesen?


Gondolom nem kell nélkülöznöd vagy koplalnod, mint egyeseknek napjainkban. Vagy pl mint egy egyedülálló anyának, hogy gyermekeit pl iskolába, oviba járattassa stb.


Két tesóm anyámnál él, 15ezret kell csak beadniuk. Anyám és párja együtt keresnek 460ezret. Sose üres a hűtő, jól laknak, minden fizetve van. Mimdez 4 főre.

Anyám szimtén jól bánik a pénzzel és félretettjük is van.


Idősebb fejjel, amikor először beszélgettem vele anyagiakról nyíltan, kiderült, ő is vezeti a dolgokat lapon.


Próbáld ki!


A vizsgádhoz pedig sok sikert! Kitartás!

(Befejezném, de persze TE döntésed. Csak meg ne bánd.)

jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!