Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldi utazás során, ha a...

Külföldi utazás során, ha a VÁM - on, átvizsgálás során, gyakorlatilag helyreállíthatatlan károkat szenved a gépjárművem, de kiderül, hogy vétlen vagyok, jogos - e, hogy ott hagynak a ronccsal ? Élhetek jogos - behajtható kárigénnyel ?

Figyelt kérdés

jan. 12. 17:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Micsoda? Helyreállíthatatlan károkat? Feszítő-vágóval nyitották ki a csomagtartódat, vagy mi?
jan. 12. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul tudom, de tudomásom szerint semmit sem tehetek, max. elvihetem a roncsomat a bontóba.
jan. 12. 17:58
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Felteszem ilyen superman meg hulk vizsgálta át a szarodat...
jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

2.

Nem, - ez csak egy elvi kérdés, - NAGYON szétszedték (mondjuk) a kocsimat és miután semmit nem találtak, vihetem a karosszériáshoz és egyéb helyekre és a saját költségemen összerakathatom a (mondjuk) vadonatúj autómat és semmi kártérítést nem kapok, arról nem beszélve, hogy mekkora értékvesztés.


Nem feszítővágóról beszélek, hanem letépett burkolatokról, szétvágott katalizátorról - üzemanyagtartályról - pótkerékről, meg ki tudja még miket néznek ilyenkor meg.


Ismétlem, velem ilyen nem történt meg, de mi lenne akkor, vagy mi történik azzal, aki ilyen helyzetbe kerül?

A biztosítás ilyenre nem fizet.

jan. 12. 18:06
 5/18 anonim ***** válasza:
78%

"mi történik azzal, aki ilyen helyzetbe kerül?"


Semmi, mert nem kerül senki ilyen heyzetbe.

jan. 12. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy átvizsgálás során nem fognak helyreállíthatatlan károkat okozni egy gépjárműben, ez teljesen abszurd. Ha pedig mégis, akkor fordulj ügyvédhez. Bizonyíték híján integethetsz a kártérítésednek, ha pedig tudod bizonyítani(pl felvétel), akkor talán megítélnek valamennyit.
jan. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

A VÁM - os végzi a dolgát, az időmet senki sem fizeti meg, ezt ha tetszik, ha nem, de le kell nyelni, - a VÁM - os viszont nem autószerelő, csak igyekszik felderíteni, hogy a járműben van-e illegális (csempész) árú.

A kérdésem arra vonatkozik, hogy ha "tiszta" volt a kocsi, akkor ki fizeti a cehhet, amivel mondjuk nem teljesen megnyugtatóan, de kompenzálják a kocsiban esett kárt. Van erre esetleg valami törvény ?

jan. 12. 18:40
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
De milyen kárt ember?
jan. 12. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

6.

Lehet, hogy a TV az csak egy MOZI, de többször láttam csutkára szétkapott autókat,, akik nem voltak vétkesek.

Van erre valami paragrafus, vagy mindenki futhat a pénze után ?

jan. 12. 18:44
 10/18 A kérdező kommentje:

6.

A "talán megítélnek valamennyit" az nem túl megnyugtató. :D

jan. 12. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!