Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Külföldi utazás során, ha a...

Külföldi utazás során, ha a VÁM - on, átvizsgálás során, gyakorlatilag helyreállíthatatlan károkat szenved a gépjárművem, de kiderül, hogy vétlen vagyok, jogos - e, hogy ott hagynak a ronccsal ? Élhetek jogos - behajtható kárigénnyel ?

Figyelt kérdés

jan. 12. 17:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Tudnál mondani példát, hogy a vámos (aki nem autószerelő) milyen kárt okozhat a kocsidban? Ok nélkül nem fogja megbontani a karosszériaelemeket, illetve ha meg is bontja, ésszel és nem erővel teszi. Ami pedig az idődet illeti, így jártál, azt senki nem fogja neked kifizetni. Engem sem kárpótoltak azért, mert 20 percig álltam sorban a bevásárlásnál, ellenben nem is vártam el.
jan. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

12.

A kérdésem arra vonatkozik, hogy HA kárt okoznak, akkor azt korrektül megtérítik - e.

De az előzőekben megírtam, hogy HA azt hiszi, hogy az üzemanyagtartályban, vagy bármely gyárilag zárt térben, illetve annak a megnyitásával olyan dolgokat lel fel, amivel úgy gondolja, hogy alátámasztja az én vétkességemet, - viszont lukra fut, akkor annak a renberakatása és az ebből következő avulás mértéke, kinek a költsége ?

Időröl nem beszélek, mert teszi a dolgát, ha az "szakmás", vagy nem, nem ez a kérdés.


A kérdés az, hogy kifizetik - e a kárt, vagy sem.


Lehet, hogy nem voltam eléggé egyértelmű, de ezt már nem először kérdezem.

jan. 12. 19:59
 13/18 anonim ***** válasza:
Ok nélkül nem csinál senki ilyet. Ha pedog az elméleti síkon maradunk, úgy nyilván végső soron az állam költsége az esetlegesen okozott kár helyreállítása.
jan. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

13.

Szerintem is az volna, de nekem kell futnom a pénzem után, vagy ott és azonnal "Mea culpa"van és lepapírozzák, - indul a kártérités ?

jan. 12. 20:15
 15/18 anonim ***** válasza:
Na ne nevettess..😂 Nyilván neked kell futnod a pénzed után e tekintetben, és az sem biztos, hogy megkapod, mivel mindent meg fognak tenni ez ellen. Üdv a magyar valóságban.
jan. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én ugyanolyan laikus vagyok, mint te, de szerintem autószerelő szedi szét a gyanús kocsit.

Amit a filmekben látsz, az mozi.

jan. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16 A vámon nem autószerelő szedi szét, de nem is okoznak kárt benne. Illetve az nagyon ritka, hogy egy szúrópróbaszerű ellenőrzésen megbontanák a karosszériát, általában azt csak akkor teszik, ha biztosak a dolgukban.
jan. 13. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

A hatóságok (és képviselőik) csak jogalappal és a törvényekkel összhangban cselekedetnek. A szükséges és arányos intézkedés követelményét az átvizsgálás során is be kell tartaniuk és nem okoznak helyrehozhatatlan károkat.


Ha bármilyen beavatkozás történik, amivel rendeltetésszerűen nem nyitható dolgot felnyitnának, akkor arról jegyzőkönyvet kell felvenniük, panaszt tehetsz, jogorvoslatért és kártérítésért folyamodhatsz. Normál esetben erről maguktól is tájékoztatniuk kellene, ha ezt elmulasztják, az már önmagában is eljárási hiba, amiért panaszt tehetsz.

Pont ezek miatt nem fogják a kocsidat darabokra vagdosni, ez csak látványos jelenet a filmekben. A valóságban megkeresik, mi hol bontható, mert betenni ott szoktak dolgokat, ahol nyitni lehet valamit.


Ha totálkárosra bontanák a kocsidat (amit nem fognak megtenni), akkor már csak azért is dokumentálnák, hogy milyen állapotban veszed át tőlük, nehogy még komolyabb károkat próbálj meg utána bevasalni rajtuk, mint amiről ténylegesen tehetnek.

jan. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!