Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Személyi igazolványt mennyi...

Személyi igazolványt mennyi idővel a lejárta elött szoktátok meghosszabbítani?

Figyelt kérdés
Van múgy hogy kb csak lejárta elött 1 hónappal lehet hosszabítani vagy ilyesmi?Sokára van időpont stb...Kell vinni amúgy valamit?Lakcímkártya?

jan. 15. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Lejárat előtt 60 nappal lehet kezdeményezni az újítást. Érvényes okmánnyal kell igazolnod maga, tehát amíg nem járt le, a meglévővel működik (vagy jogsi, útlevél), lejárat után ha mással nem tudod, születési anyakönyvi kivonattal kell.
jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jaj de jó :) Köszönöm szépen. Szerintem már a TAJ kártyám is elég ramaty állapotban van,szerintem azt Pestten csinálják,vagy nem tudom hol :)
jan. 15. 14:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem vasárnap járt volna le és pénteken mentem be megcsináltatni :D Szertáda meg is hozta a postás.
jan. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Már rég megszűnt a járványügyi veszélyhelyzetben kötelezővé tett időpontfoglalási kötelezettség; bármikor mehetsz, kérhetsz sorszámot, és intézheted a cserét. Nekem is legkorábban 3 hét múlva lett volna szabad időpont, odamentem, 20 perc múlva „Bingó!”, kiírták a sorszámom. A foglalható időpontok mellett bőven hagynak szabad ügyintézési időpontokat.

Itt elolvashatod (azt is), hogy milyen iratok szükségesek az állandó személyazonosító igazolvány cseréjéhez: [link] („Szükséges iratok” fejezetcím.)

Itt elolvashatod a TAJ kártya igényléssel kapcsolatos tájékoztatót: [link] , azt is, hogy „Mi a teendő a kártya megsemmisülése, megrongálódása, elvesztése esetén?”


A kérdezői kommentben (2-es, 2024. jan. 15. 14:52) olvasható örömködésedből arra lehet következtetni, hogy az 1-es válaszban (2024. jan. 15. 14:35) téves, érvényesség lejárta esetére vonatkozó rész nem érint. Viszont, mások is olvashatják a választ.

A csere kérelemnél, személyazonosításra, lejárt személyazonosító igazolvány, vagy más, lejárt érvényességű, személyazonosításra alkalmas igazolvány is jó, egy évig.

414/2015. (XII. 23.) Korm. rendelet

„18. § (1) A kérelmezőnek a személyazonosságát igazolnia szükséges. Ha a kérelmező a kérelem benyújtásakor rendelkezik vagy a kérelem benyújtását megelőző évben rendelkezett érvényes állandó személyazonosító igazolvánnyal vagy a személyazonosságát igazoló más érvényes okmánnyal, akkor az igazoláshoz ezt felhasználhatja.”

jan. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!