Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyire reális...

Pétik Alexandra kérdése:

Szerintetek mennyire reális ár egy szobáért? (A jelenlegi árakkal számolva)

Figyelt kérdés

Lenne egy kiadó szoba, amit most újítottunk fel. Teljesen berendezett egyedül ágy matrac nincs. 17 négyszetméteres, vilagos és őszintén szép lett na. A lakás többi része is gépesített, igényesen berendezett. Kádas fürdőszoba, mely szintén átesett egy kissebb felújításon és a külön lévő wc is, meg az előszoba is. A konyha teljesen felszerelt (konyhai eszközök és gépek teljes arzelálja - tűzhely, mikró, kávéfőző, vizforraló, turmixgép, vízszűrő kancsó), de a beépitett szekrények az eredetiek (itt ott szorulnak, és azért látszik nem újak, de nem ocsmány, vagy koszos). A lakással 2 probléma van. Az egyik a vízvezeték rendszer ami régi. Sajnos visszajön a szag a konyhában, és arra nagyon magas árat mondott a szerelő, jelenleg nem tudnám kifizetni. Ideiglenes megoldás ugyan de teljesen jól működik - dugó. Ha a dugók benn vannak, egyáltalán nincs ez a baj. A másik aminek megoldása folyamatban van, az ajtó. Működik, külön zárható is a szoba, csak enyhén szorul. De ez valószínűleg még a lakó beköltözése előtt megoldódik, ha a gondnok is úgy dönt. A falak a házban vastagok, szomszéd nem hallatszik át. Friss a házon a szigetelés, és az ablakok is cserelve lettek. A környék jó, nem zajos, nincs tele kétes emberekkel- óbuda, egy köpésre a Szentlélek tér, a f

Főtér és a Flórián tér (bevásárlás is sima így), belváros 20-25 perc tömegközlekedéssel.


Ezen felül a ház macskabarát. (esetleg még kistestű kutya, aki csendes). A másik szobában lakik egy egyetemista lány, 2 cicával. Hasonló lakót keresnénk (fiatal, cicakedvelő vagy cica gazdi).


Na és itt a kérdés. Úgy gondoltam ezért 75 vagy 80 ezer + fix 20 ezer forintos rezsit kérnék. Egy havi kaucióval (de ha rendesnek találom eltekintek tőle teljesen). Én közjegyzői szerződéssel gondoltam amit felesbe fizetnénk.


Ez így szerintetek reális ár? Ha nem miért, és mennyi lenne az? (Igen tudom, hogy az ingatlan piac ámblokk nem reális, de most mégis, szeretném, ha nem ez lenne a "vita" témája)


Köszönöm, hogy segítesz.



jan. 25. 03:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ennyit simán elkérhetsz, szerintem többet is. Amúgy hívj ki egy másik vízvezetékszerelőt. A bűzelzárásnak nem kéne sokba kerülnie.
jan. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem irreális ár érte, de tényleg érdemes lenne megcsináltatni a lefolyót. Kétlem, hogy az olyan drága lenne, csak normális szerelőt kell keresni. Jobb környékeken hajlamosak lehúzni a szerelők a gyanútlan embereket.
jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
92%

Próbáld ki a lefolyó tisztítókat és a forró vízet mellé. Előfordul, hogy csak beragadt ez-az a lefolyóba, és ezért nem tud normálisan lefolyni. Ha valami erős cuccot veszel, akkor az feloldhatja, plusz a forró víz is segíthet. Előfordulhat, hogy ezt a folyamatot többször is ismételned kell.

A másik dolog, hogy amennyiben könnyen hozzáférhető te magad is szétszedheted a lefolyó csöveket, és kitararíthatod. Nekünk tavaly szét kellett szedni, és elképesztő mennyi minden volt benne, de miután kitakarítottuk a csöveket a probléma megoldodótt. Csak csinálj róla fényképet, hogy hogy voltak a csövek, mert én egy egész napot szerencsétlenkedtem vele mire visszacsináltam.

jan. 26. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kérlek titeket a kérdésre válaszoljatok. Nem vagyok olyan állapotban fizikailag, hogy képes legyek magam kitakarítani, ha egyáltalán az a baj. Sokszor sok szert öntöttem bele. Valamint több szerelőt is hívtam, semelyik nem mondott 40 ezer alatti összeget. Tehát köszönöm a tanácsokat, de én is sok kört átfutottam, a kérdés viszont másra vonatkozik.
jan. 26. 13:38
 5/9 anonim ***** válasza:
Kaptál válaszokat.
jan. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze :D de nyilván minél több emberét szeretném meghallgatni.
jan. 27. 21:37
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Jó vastag bőr van a képeden neked is, hogy egy kis lyukat százezrekért adtok ki bérbe,tennék rátok 90%-os adót oszt szia dobozos!! Sőt egyenesen tiltanám az albérletet és egy embernek csak egy ingatlanja lehetne hogy ne tudjon nyerészkedni a csórikon,akinek meg több ingatlanja van azt kötelezném az eladásra részletfizetéssel,ha nem talál vevőt,akkor vinnék én!
jan. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Szani012345678 válasza:
100%

Ha megnézed az ingatlan piacot, ha tetszik, ha nem ez van. Én is sokallom, hogy 100 ezrek egy szoba, de ma már nem tűnik nekem elrugaszkodottnak. Konkrétan szobat nem találsz kb 80 alatt.


Ha az albérlet rendszerrel és a piaccal van bajod, akkor az sajnálom, de nem az én bűnöm, csak mert van egy házam :D értem én, hogy fusztációban szenvedsz, mert neked nincs... De ez nem az én bűnöm.


Amúgy meg, ennyi erővel minden nyerészkedés a csórikon. Ha autót bérelsz, ha furgont.. Ha bármit bérbe adsz, ha bármit eladsz...Valakinek van és pénzért kölcsön adja, vagy eladja teljesen. Nem hiszem, hogy ördögtől való :D Ha szerinted igen, akkor meg ne ellenem lázadj, hanem a rendszer ellen. Sajnos vagy nem, de feleslegesen vered az asztalt egy egyszerű lakástulajnál. Hiszed vagy sem nincs ráhatásom a piacra.


Nem gondolom magam rossz embernek, vagy pofátlannak, hogy szeretném kihozni az értékeimből azt a pénzt, ami megfelel a piaci árnak. :D


Amúgy meg a házat és abban szobát adom bérbe, a teljes felszerelésével együtt. Mindwn bútorral, eszközzel (elektronika) ami benne van, valamint minden kárt fizetek ami a normális használatból ered. Ha már ennyire gonosz érte egy százas havonta, akkor fejtsd ki, mi az az ár, ami ideális lenne, úgy hogy nekem is megérje odaadni és ha úgy van javíttatni más helyett a vagyontágyaim? :D

febr. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%
#7 Elég ritka, hogy valaki a semmiből jut hozzá egy bérbeadható ingatlanhoz. Általában vagy megörökli, vagy ellopja a közpénzből mert NER-es, vagy pedig felépít egy valóban jól menő vállalkozást, és a haszon egy részét ingatlanba fekteti. Van fogalmad arról, hogy Budapesten a lakásárak 1guriga/m²-nél kezdődnek? És nem a budai villákról, hanem szinte a legaljáról van szó. Vidéken ez körülbelül ennek a fele, vagy akár harmada/negyede. Te valami nagyon beszűkült látásmódú alusisakos konteós lehetsz, aki másokat próbál meg okolni a saját elb*szott döntéseiből fakadó következmények miatt.
febr. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!