Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 55 évesen hová fordulhatnék,...

55 évesen hová fordulhatnék, hogy ismét életcélt találjak?

Figyelt kérdés

A gyerek pályára állítva,unoka megélhetésére a megtakarításaim kamataival kipipálva (ha szüksége lenne rá), nyugdíj "rendezve", stabil szeretett munkám van, egészségi állapot egyenlőre szuper, rendszeres mozgásnak hála.


Csak a továbbról nincs lövésem sem, ez egy kicsit elbizonytalanít. Kortársakat kérdezném merre nézelődjek, ők merre találtak új célokat?


Köszönöm ha valaki próbál érdemben válaszolni.



febr. 3. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Hobbi.

55 évesen kéne már hogy legyen valami hobbid, akár több is.

Ha nincs, az nagyon szomorú...

febr. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
56%
Be kell szerezni egy hölgyet.
febr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Valóban nincs hobbim😞 az utóbbi 35 évben a stabilitás mindenkinek volt a prior, ilyen mint hobbi fel sem merülhetett, de nem is hiányzott. De azt keresni is lehet cél😁, egynek jó, köszi.
febr. 3. 18:09
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Munkában minden rendben? Minden cél elérve? Csak van hiány ha itt érdeklődsz. Én majdnem annyi vagyok, mint te, de nem kell agyalnom mit csináljak, örülök, ha minden nap végzek a napi dolgokkal. És ezt nem szenvedésnek élem meg.
febr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 60 körül jutottam hasonlóra, elkezdtem tanulni angolul, felfrissíteni az orosz tudásomat, lekezdtem festeni, újra zongorázni, kirándulni a természetbe, ritka növényeket tartani, olvasni (több nyelven), sportolni, - hirtelen ennyi jutott eszembe.
febr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

#5 - vagyis 60 körül jutottál el oda, hogy találj magadnak hobbi(ka)t.

Ez azért elég elkeserítő, mennyi ember van, aki 50-60 évet leél úgy, hogy nincs egy hobbija, nincs semmi, amivel szívesen töltené a szabadidejét...

Csak a munka, a pénz, a robot, és ami marad ezek mellett, az a gyereknevelés.

febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Gál Gábor 2024 válasza:
74%

Ez sajnos sokkal nehezebb, mint amit te és a válaszolók gondolnak :) Ti eddig most olyan dolgokról beszéltek, amikkel el lehet ütni a hátralévő időt, de az alapvető kérdés az, hogy mit akarsz az élettől (vagy a haláltól)? Akarsz egyáltalán valamit tőle vagy kielégít az, amit eddig elértél?


Nem tudom rá a választ, sosem tudtam, bizonyára ez mindenkiél más.

febr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7es, ez valóban jó kérdés, elgondolkoztat. A halál részével nyilván foglalkoztam, addig amíg volt az életnek egy "sürgető" célja, amit "teljesítettem". A munkában is visszavettem, nyilván így ott kevesebb a pénz, de még így is több mint szükséges. Így több az idő is(ami nem feltétlen jó most, ezzel a kérdéssel a nyakamban) nem kell dupla állásozni, nem kell 14 órákat loholnom, a hétvégéim is felszabadultak.


A hobbi keresés, az idő elütése e formában igenis jó feladat, s ha megtalálom, általa változhat akár minden is.

febr. 3. 19:03
 9/11 anonim ***** válasza:

6-os: az 5-ös vagyok! Tévedésben vagy, már korábban is voltak hobbiajim, de azok idöközben "természetesek" lettek, nem adtak új élményeket. Ezért kerestem pluszban még másikakat is.

Nem tudom, miböl vontad le azt a következtetést, hogy leéltem X évet hobbik nélkül és anélkül, hogy lett vona, amivel szivesen töltöm a szabadidömet!

Másrészt a munkám nem "robot" volt, hanem örömmel végeztem, mert az egyik hobbimból eredt, a pénz sosem volt cél, csak eszköz, a gyereknevelés meg szintén örömet okozó tevékenység, legalább is számomra.

De ettöl függetlenül több mindennel foglalkoztam az idö alatt is, amíg hivatalosan dolgoztam, miután abbahagytam, eleve több szabadidöm lett, ezért kellett még pár új dolog, ami részben kihívás, részben meg szórakozás.


A 7-es által felvetett halál kérdése meg nem igazán probléma, saccra - a családi tapasztalatok szerint - van még 20-25 évem, addig azt csinálok, ami örömet okoz, ha idövel meghalok, akkor legalább elmondhatom, hogy az életem nagy része örömet okozott, érdekes volt, nem csak mentem mellettem az évek.

febr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Uh, hobbik. Nem tudok betelni velük! Mindig új dolgokat fedezek fel és merülök el bennük. Legyen az maga a tevékenységtől egészen az alapanyagok, eszközök, technikák stb.


Jómagam ugyan fiatal vagyok, aki épp, hogy megkezdte a 30-as éveit, ám mindig azon agyalok:


Vannak szakmák, tevékenységek melyekhez olykor "egy élet is kevés" - ahogy azt mondják, akik karrierként kezelik a tevékenységeket.

S milyen igaz, sokszor jutott nekem is eszembe ez a gondolatszál.


Jelenleg pl barkácsolás, kárpitozás aktuális részemről. Szoba felújításban vagyunk.


De ha érdekelnek hobbik, párat sorolhatok vagy akár linkeket is küldhetek. Vagy akár alapanyagokat, amik megihletnek. Rengeteg csodálatos és érdekes tevékenység létezik, amiket akár hobbiként is be lehet építeni életünkbe.


(Az más kérdés, hogy rám igaz a "sokat akar a szarka, de nem bírja a farka" mondás. Sok minden érdekel.)


Az interneten pedig egy olyan tudásbázist is biztosít, hogy kisül az ember agya pozitív értelemben is.


Idősebb éveimben pedig remélem sikerül többet szánnom mindazokra, amiket minimum ki akarok próbálni, élvezni.


Amennyiben tényleg úgy érzi, hogy minden célt véghez vitt, csak bátorítani tudom önt, hogy próbáljon ki mimdent, ami picit is megérinti, megtetszik.


Emellett gratulálok! Csodálom azon embereket, akik elérték céljaikat s az a kérdés, hogy mi is legyen a következő. :)

febr. 4. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!