Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Másnak is elege van már...

Másnak is elege van már abból,hogy minden csak a pénzről szól?

Figyelt kérdés
Akár mit csinál az ember,pénz akármit néz az ember pénz pénz pénz,jön a sok átverős is,hogyan legyél milliomos vagy csinálj ezt azt de fizess ennyit meg annyit.Akkor lassan a levegővételért is pénzt kell fizetni az emberiség teljesen pénz függő lett.Nekem kezd ebből elegem lenni.Jó biztos majd lesz aki írja,hogy rossz oldalát nézem a dolgoknak mert hát kevesebb pénzből is el lehet lenni kisebb igényekkel meg ilyesmi de nem a kaja is pénz a lakhatás is pénz és még kisebb igényekkel is ki kell fizetni még meg nem is kis pénzeket,hogy az ember csak szinten tudja tartani magát.

febr. 4. 21:37
A kérdező szavazást indított:
Elegem van abból,hogy minden a pénzről szól az emberiség egy szakadék felé tart
Nagyon jó,hogy minden csak a pénzről szól ez egy szép új jövő
18 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%

Úgy gondolom, hogy azokat érinti negatívan a téma s azok hallják sokszor egymástól, akiknek gondjaik vannak a témát illetően/panaszkodnak.


Azokat találja meg az algoritmus is ezzel a témával.

Pl az általad említett behúzós, mindent igérgető senkiházik, akik a reménytelen butábbakból szedik a pénzt.


Érdekes, nekem az algoritmus alkotás, művészetek, zene, alapanyagok, technikák stb-vel szeret bombázni.


Az emberekről sokat elmond az a cuki böngésző és társai.


Emellett, ha visszatérnénk a cserekereskedelemre... Sokan bajban lennének. Nagyobb lenne a sírás, panaszkodás.


Míg a magamfajta mindenes emberke ugyanúgy feltalálná magát.


Az ujjal mutogatás, sírás, panaszkodás és depi helyett sokkal jobban járnál, ha elgondolkodnál önmagadon, céljaidon, s merj tervezni, keresni utadat, majd apait-anyait beletenni.


Az embereknek a pénzzel való kapcsolatuk is fura, olykor beteges, depresszív.


Holott nem több, mint egy multifunkciós csereeszköz.


Tudásod, képességed, kezed, tested munkáját cseréled el erre az eszközre, amiből bármi mást vehetsz.

Gyári melótól egészen az irodai vagy akár művészeti, tudományos melókig.


Az más kérdés, hogy jómagad irányítod a dolgaid vagy más keze alá dolgozol.


A munka az élet része.


De figyi, csinálhatod, amit pár ismerősöm:

Tanya, önfenntartás.


Ott nincsen fix munkaidő, ahogy saját vállalkozásnál sem, főleg ha az elején vagy.


Gondolom ruhaanyagot se tudnál szőni, vagy csak varrni. Egy cipőt elkészíteni. Egy kanapé alapját összebarkácsolni, majd kárpitozni, kanalat önteni... Stb.


Mindegyikben volt részem, jelenleg pedig fotelt csinálok itthonra.


Az emberek nem értékelik azt amijük van, és saját magukból se a legjobbat hozzák ki.


Hozd ki magadból a jobbat és keresd utadat, változtass, ha eleged van.


Ha viszont még a depresszió húz s nem tudsz fejben kilábalni belőle, akkor merj kérni segítséget szakembertől.

Sose tudhatod azt se, hogy milyen neurológiai eltérésed lehet, amiről nem tudsz.


S ez megakadályozhat abban, hogy pl teljesíts, kitörj önmagad árnyékából.


Nem szégyen!


Sok sikert és hajrá!


31N

febr. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

1/


Nem csak butákat húznak be egy egy üzletbe én ismerek tanult embereket is most nem csak az ilyen tanfolyamokat árulós dologra gondolok.Tudok nem is egy tanult embert akinek rengeteg pénze meg az élete ment rá.Szóval nem kell butának lenni elég ha megfognak a reménnyel.

Itt most én mellékes vagyok mert én depresszióval küzdök de a pénz dologgal akkor sem jó felé halad a világ én elhiszem,hogy te ilyen happyn fogod fel a pénz dolgot de mi emberek különbözőek vagyunk mindenki más igényekkel mindenki más szinten más tudással.

Elég szélsőségesen látod a dolgot de simán működhetne a rendszer pénz nélkül is vagy pénz más módú felhasználásával is de míg a cél nem az,hogy jó legyen az embereknek vagyis vannak rossz emberek addig a pénz nagyon is meghatározó lesz sajnos.

Abban viszont egyetértek,hogy az emberek egyre jobban nem értékelik amijük van a tárgyakat is már túl eldobhatóként kezelik de a kapcsolatokra is egyre jobban kezd igaz lenni.

Mivel nem ismerjük egymást elárulom én pont az az ember vagyok aki nem szégyell segítséget kérni még most megpróbálok valamit aztán meglátjuk mi lesz.

febr. 5. 02:44
 3/11 anonim ***** válasza:
56%

Igazat adok neked kérdező, de a szint már olyan szinten beteges, hogy ezt már nem lehet "visszacsinálni"! Az emberiség önmagát (is) fel fogja falni!

Próbálkoznak "megvilágosodással" buddhisták, krisnások - és sok olyan csoportosulás, amelynek neve most nem jut eszembe, - de őket is be fogja darálni idővel a szimpla emberi hülyeség. Az embernek, mint olyannak, annyi!

febr. 5. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kedves 1es ez jol esett, koszi
febr. 5. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
A mottóm: nincs pénz nincs probléma! Mindig csak annyi van nálam amit tudom, hogy elköltök még aznap.Ha megkéne határozni konkrétan akkor maximum 3ezer Ft , viszont ez az eset csak egyszer fordult elő.
febr. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5/


Hát sajnos ez a nincs pénz nincs probléma nem minden esetben igaz.Aki kilép a társadalomból és szakít a pénzel annak ez működik de ez a kevés ember aki ezt meg meri lépni.Viszont ebben a fogyasztói világban nincs pénz akkor nincs élet vagy csak tengődés,ergo a probléma is megvan.

febr. 5. 13:21
 7/11 anonim válasza:
50%
Én nagyon pénz mániás, munkamániás vagyok.. csak pénz és pénz gyűjtés
febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

7/


Ez sajnos egyik sem jó

febr. 5. 23:39
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
Nyilván a pénztől jobbat eddig még nem talàltak fel.De az Élet is egy színház ha màr így nézzük a dolgokat.
febr. 6. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hajtani a pénzt, de ha az ember elhanyagolja miatta a családját, nem lesz boldog élete... az meg nem azon múlik, hány autót tudsz fenntartani...
febr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!