Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csalók miért próbálnak állatok...

Fanni818 kérdése:

Csalók miért próbálnak állatokat hamisan árulni?

Figyelt kérdés

Két nap alatt két csalóba is bele botlottam az interneten.

Az első, akit egy cicas facebook csoportban tett közzé egy hirdetést hogy ingyen árul drága fajta cicákat. Maga a profil furcsa volt látszott igazából, hogy kamu fiók. Egy neger férfi csinalhatta az oldalt.

A másikat, pedig az interneten eladó kutyusos oldalon találtam, aki elvileg egy nagyon aranyos kutyát árult rejtélyes áron.

Az előzőhöz hasonlóan itt is külföldi névvel, és látszólagosan hibásan fordított magyar szöveggel hirdettek.

A másodiknak gmail elérhetőseg volt csatolva. Rá is írtam, ahol próbálja tovább eladni bár a lényeget mindig nem árulta el, hogy mi a kutyus ára és helyileg hol van.

De kérdéseket szeretne feltenni, hogy jó helyre kerüljön amikre nem válaszoltam.

Ezeknek a csalóknak mi a céljuk?

A hamis hirdetésekkel, hogyha pénzt nem kérnek.



febr. 7. 20:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"tett közzé egy hirdetést hogy ingyen árul"

Azért nálad sincs minden rendben. Ingyen árul? Ezt gondold át még egyszer.


"Ezeknek a csalóknak mi a céljuk?"

Az, hogy hozzájussanak a személyes adataidhoz, igazolványodról készített fényképhez, esetleg bankkártyaadatokhoz, hogy aztán a te nevedben, a te adataiddal másokat át tudjanak verni.

febr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

“ingyen árul ”

???

febr. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Ha van épp szabad közel 2 órád, akkor nézd meg ezt a videót. Egy autókereskedő (Becsületesnepper) beszélget egy digitális nyomozóval, aki az internetes csalásokat fejti vissza. Ha érdekel a téma, olyantól, aki ezzel foglalkozik, nézd meg.

febr. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!