Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem tudom rávenni magam...

Miért nem tudom rávenni magam arra, hogy tanuljak?

Figyelt kérdés
Gimis vagyok. Régebben rá tudtam venni magam a tanulásra, de most egyszerűen nem megy. Ha például dolgozatot írunk, akkor tudom, hogy tanulnom kéne, de egyáltalán nem tudom elkezdeni, és tudom, hogy rossz jegyet fogok kapni, de még ez se motivál eléggé. (Ilyenkor általában suliba óra előtt szoktam átnézni az anyagot) Ha pedig sikerül is nagynehezen elkezdeni tanulni, akkor meg csak ülök az anyag felett vagy pedig eltereli valami más a figyelmem, és akkor már nem azzal foglalkozok amivel kéne. Miért van ez?

febr. 14. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos velem is ugyanez van
febr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Lehet ideje másik tanulási módszereket kipróbálnod.


Mai eszközök, progik/appok meg is könnyítik a folyamatokat.


Pl auditív emberek a szövegolvasó progik.


Olvas utána a különböző tanulási módszereknek és próbáld ki őket.

febr. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Írjál kéézel 7-8-10 gondolatjelből álló vázlatot. Lehetőleg a legtöbb hasznos dolog legyen benne, és lehetőleg összefüggések is, ha vannak.

Onnantól már csak azt a vázlatot tanuld.

Nagyon fontos,hogy kézzel írd, nehogy vmi elvonja a figyelmedet a témáról, akár az,hogy fénylik a monitor.

közben rögzül is,ahogy leírod kézzel.Géppel szerintem nem_olyan hatékony.


Definíciókat is írd át észszerűre, rövidre,tanulhatóra.


pl. alapmondat (fiktív) :


Az izébigyó fogalma: olyan mütymütty, amely az izék bigyózására, bizék izézésére használatos.


ezt ilyenre írd át:

izébigyó: mütymütty; izék bigyózására, bizék izézésére



És ennyi,kész.

febr. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
25%
Mert lusta vagy tanulni mint én voltam anno, meg is bántam.
febr. 14. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
83%
Keress rá a cirkadkián ritmusra, és tedd is rendbe. A motiváció ugyanis nem jön magától.
febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!