Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarként külföldön milyen...

Magyarként külföldön milyen lehetőségeink vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Párommal szeretnénk kimenni dolgozni Ausztriába vagy Németországba, így főként olyanok tapasztalatai, tanácsai érdekelnének, akik ott élnek, dolgoznak. De természetesen ettől függetlenül bárki segítséget örömmel elfogadom:) Szeretnénk alaposan tájékozódni, mielőtt belevágunk, beléptem facebookon több ezzel kapcsolatos csoportba is de egyelőre még nem lettem okosabb.

1. Ha Ausztria jön szóba, hol érdemes lakni? Határ mellett Magyarországon, vagy kint keresni albérletet? Ha utóbbi, hogyan lehet, milyen oldalakon vagy kozbetiton keresztül, ahol nem vernek át?

2. Előbb itthonról érdemes munkákra jelentkezni és csak azután a költözést intézni? Van esély Magyarországi lakcimmel is kint állást találni? Milyen megbízható állaskereső oldalak vannak?

3. Milyen lehetőségeink lennének? Én HR-t végeztem egyetemen,de azzal tisztában vagyok, hogy sokat kéne kint élnem ahhoz, hogy ilyen munkakörben bármi esélyem is legyen elhelyezkedni, de ilyen könnyebb adminisztrációs munka esetleg lehetséges? Vagy inkább marad a hotel, vendéglátós, gyári munka stb? Párom informatikus vegzettseggel rendelkezik, de van tapasztalata raktárosként, targoncásként, logisztikai és fuvarszervezo munkákban is. Angolt mindketten nagyon jól beszéljük, a németet párom egyáltalán nem, nekem van egy C1-em belőle, de a nyelvudasom köszönő viszonyban sincs ezzel a papírral, így ezt CV-be bele sem írom. Annyi előnyt ad, hogy pár hónapja elkezdtem nyelvórákat venni és szerencsére sok mindenre emlékszem és gyorsan haladok vele.

3. Biztosítás, orvosi ellátás hogy működik kint? Bejelent a munkahely odakint vagy inkább Mo-n érdemes maradni?


4. Meg úgy egyáltalán, hogyan érdemes belevágni ebbe az egészbe? Mit érdemes fontolora venni?


Nagyon hálás lennék a segítségért:) köszönöm



febr. 21. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia. 7 eve elek kint.


1. Hogy hol erdemes lakni, azt elsosorban nektek kell eldontenetek, hogy mi a komfortosabb. Kijarni napi szinten pl Sopronbol, vagy kint alberletet keresni. Ha pl Voralrbergben kaptok melot akkor ertelemszeruen az ingazas szoba sem johet. Viszont azt tudni kell hogy altalaban a hatar mellett es ahhoz kozel, kevesebb penzt fizetnek a munkaltatok mint “beljebb”, pl Oberösterreichban. Minel kozelebb van Magyarorszag, annal kisebb a fizetes (na persze ha nem takaritasz vagy penztaros vagy 30 oraban, akkor azert ebbol a fizetesbol is meg lehet elni szepen), es minel kozelebb a svajci, nemet hatar, annal jobb lesz a fizetes. Nyilvan vannak szelsosegek , es fugg a szektortol is, de altalanossagban veve igy van.

Alberletet keressetek a Willhabenen, annyi van mint a nyulsz*r. En mondjuk nem adnek ki penzt kozvetitonek, eddig mindig csak privatot kerestem, szerintem netto lehuzas, de ha ti biztonsagosabbnak erzitek igy lakast keresni, azzal sincs semmi gond.


2. En mindenkepp elobb munkat keresnek, csak aztan alberletet. Persze lehet azt is csinalni hogy kivesztek valahol valamit, aztan utana a munkakereses, csak ezerszer bonyolultabb. Ha ki is adnak nektek munka nelkul egy albit, fixen elkernek fel evi vagy egy evi berleti dijat, hogy biztosra menjenek. Ez igy szokott lenni. En elobb munkat keresnek, es ha az megvan, a szerzodest lobogtatva mar mindenki szoba fog veletek allni, nem lesz gond az alberlettel onnantol. Ami fontos, ha jelentkeztetek egy cegnel, es eljuttok az interjuig, meg fogjak kerdezni toletek a koltozest. A biztonsag kedveert azt kell mondani hogy az egyik baratotok a kozelben lakik, akihez tudtok menni addig amig nincs alberlet. Ezzel megnyugtatjatok oket hogy nem fognak veletek befurdeni, aztan mehet is egybol az alberletkereses. Ez azert is fontos, mert a tapasztalatom szerint az osztrakok sokszor tul merevek. Oberösterreichbol szerettem volna atkoltozni Becsbe, es sok helyre azert nem vettek fel mert nem tudtak elkepzelni hogyan fogok elkoltozni, macerasnak tartottak, pedig en mar evek ota az orszagban voltam. Kozben a valosagban pedig 1 nap alatt talaltam alberletet, konkretan egyszer kellett atugornom Becsbe a koltozes elott, megneztem ket alberletet, a masodikat ki is vettem, nem volt bonyolult.


3. Ha nem erzed biztosnak a C1-et, akkor is irj be az oneletrajzodba legalabb B1-et. Ha tenyleg felsofokon beszelsz az pikk pakk elo fog jonni, visszarazodsz par het alatt es mar irhatod vissza C1-re. Egyebkent ezzel a nyelvtudassal mar kb barmilyen munkakor elerheto a szamodra. Viccen kivul.


3.(2):

Biztositas , ellatas ugyanugy mukodik mint otthon, csak gyorsabban es magasabb szinvonalon persze. Fizeted a “TB-t”, ha szukseges, ellatnak. De itt sokkal tobb privat rendelo, orvos, fogorvos van mint otthon. Es vannak bizonyos dolgok amiket nem fizet az allam. Pl par eve itt tomtek a fogam, a fekete tomes volt “ingyen”, amit azota be is tiltottak, a feher tomes mar penzbe kerult volna. Ez csak egy pelda, de nem veletlen hogy az osszes osztrak kollegam Mosonmagyarovarra jar fogorvoshoz. Ok se hulyek. Ugyanolyan magas szinvonalu szolgaltatasert negyed annyit fizetnek.

febr. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Én Németországba dolgozok 4 éve és külsős vagyok..1500 a nettóm abból 380 a szoba.. nekem jó.. ameddig 800 eurót félre tudok rakni addig tökéletes... Se hitelem sincs , nem kell küldeném senkinek pénzt...
febr. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ausztriában sms.at-n keresgéljetek.A biztosítást ott hon nem kell tovább fizetni két országba nem lehetsz bíztosítva.

Immobilienscout.at-n kereshetsz albérlettet is.

Ha a határ mellé mennétek jobb a magyar oldalon bérelni még mindig olcsóbb.

febr. 22. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!