Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetséges,hogy munkaer...

Hogyan lehetséges,hogy munkaerő-hiány van M.O.-n,mégse vesznek fel még droidnak se valami multinál?

Figyelt kérdés
Van gyártósori tapasztalatom,érettségim van,és jól eligazidom az ehhez kapcsolódó számítógépes programokban.Akkor mi a f.sz-ért nem vesznek fel?

febr. 21. 20:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Eligazodom.
febr. 21. 20:58
 2/6 anonim válasza:
82%
Nincs munkaerő hiány. Ezt a sok bamba gyökér terjeszti itt,miközben piszkosul nehéz munkát találni(nekem sincs hónapok ota)
febr. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És a 150000 vendégmunkás sem igaz?
febr. 22. 08:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Jól látod a helyzetet.

Munkaerő hiányt kiáltanak, holott igazából ók maguk azok, akik válogatnósak és minél olcsóbb munkást keresnek.


Sajnos a vendégmunkás téma nem kamu. Egyik barátoméknál is feltelt a falu vendégmunkásokkal.

Nálunk is vannak.


Emellett egy másik városban, ahol az üzlethelyiséget béreltük... Nem kaptunk szerződés meghosszabbítást, ugyanis a faszi közölte, hogy távozzunk onnan... Ugyanezt megcsinálta a felettünk ott élő 2 családdal is. Egy nagyobb családi házról van szó, fura is volt az éves szerződés és az is, hogy az udvarba felhúzott rövid időn belül egy másik kisebb házat.


Ugyanis mindez meg volt tervezve, beszélve és hamarosan mennek a helyünkre a vendégmunkások.


Addig pedig az üzlethelyiségből több kis szobás részt tervez az ürge...


Szobánként fogja napi bérbe kiadni.


Ismeretségi köreinkbe felhoztam a témát és bizony több helyen is hasonló lépések történtek.


Emellett az a hír járja, hogy a vendégmunkásoknak nem kell adózniuk a magyar államnak...


Megvan minderről a saját erős véleményem.


Amivel riogatták az ostoba népet egykori választások előtt, hogy így meg úgy veszik majd el a magyar ember munkáját... s állítsuk meg blablabla...


Nos, or(b)ángután emberkénk ismét az ellenkezőjét teszi, mint amit mondott.


A vendégmunkás hullám miatt pedig az utóbbi időben ismételten több magyar távozott külföldre. Köztük több családtagom és barátaim egy része is.


Jómagam pedig áttértünk online vállalkozásra külföldieket is megcélozva.


A szegény magyar embernek nincs mit költenie, hiszen munkájuk sincs lassan vagy ha van alul fizetik.

febr. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit írok az hihetetlen, de sajnos igaz. Felénk a vízműhöz vettek fel munkásokat, mind külföldi, szóval már a zárt körű részvénytársaságoknál is elkezdődött. Magyart meg már egy éve nem akartak felvenni, sz.ros 230 nettóért.
febr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem van munkám, mégis váltani szeretnék 15 év után, beadtam kb. 15 helyre az önéletrajzot, semmi visszajelzés. Van jogsim, technikumot végeztem, 35 éves vagyok.

Fejér megyéről beszélünk!!!

Akkor mi lehet az ország többi részén...

márc. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!