Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi az a marsallbot?

Mi az a marsallbot?

Figyelt kérdés
febr. 28. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Google kepek, bepotyogod m-a-r-s-a-l-l-b-o-t ENTER. Szivesen.
febr. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
86%

1-eshez kiegészítés: Az entert nyomni kell nem írni!


Egyébként pedig:

marsallbot főnév (katonaság)

Gazdag díszítésű, kézben hordott rövid bot mint a tábornagyi rang jelvénye. (átvitt értelemben, bizalmas) Tarsolyában hordja a marsallbotot: minden reménye megvan arra, hogy jelentős, vezető személyiséggé váljék. A főparancsnok marsallbottal a kezében jelent meg a szemlén.

febr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
16%

én Marshalok, te Marshallsz, ő Marshall

mi Marsallkodunk, ti Marslakóskodtok, ők Marsallbot

febr. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mézga Krisztina ***** válasza:

2-es Kimásoltad az Arcanumból. Tehát az 1-esnek igaza van. Most kötözködtél az ENTERügyben, de...

Nem lenet, h a kérdező a díszesebb mazsorettbotra gondolt? Azt is hallottam hibásan marsallbotnak hívni. (A mazsorett/majorette olyan szórakoztató műfaj, amelyben a menetelő, botforgató lányok csoportja a fúvószenei fesztiválokon, menetfelvonulásokon a zenekar előtt táncol. A leggyakrabban ma is parádékon vagy kulturális események keretében láthatók.)

Sztem a menetelő katonazenekarok élén is irányít "marsallbotos karmester".

márc. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!