Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A nyugdíj korhatár elérése...

Egalite kérdése:

A nyugdíj korhatár elérése előtt 3 évvel úgy tudom, hogy hivatalból kiküldik a adatokegyeztetést az érintetteknek. Tavaly nyáron betöltöttem a 62. évet, de azt eddig nem küldtek adategyeztetési dokumentot. Kérdés, hogy ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

#nyugdíjkorhatár betöltése előtti adategyeztetés #nyugdíj adategyzetetés
márc. 5. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem semmi ilyet nem küldenek,ha elérted a nyugdíj korhatárt neked kell felvenni a kapcsolatot velük.
márc. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Ki nem küldenek semmit, de Te kérheted 1-2 évvel a nyugdíjba menetel előtt az adategyeztetést.

Pontosabban nem tudom, nézz utána hogy néz ki ma a helyzet.

Ezt most találtam, erről szól:

[link]

márc. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

„MIKOR INDUL HIVATALBÓL AZ ADATEGYEZTETÉSI ELJÁRÁS?

Az adategyeztetési eljárást a nyugdíjbiztosítási igazgatási szerv három évvel a nyugdíjkorhatár betöltése előtt kezdeményezi a Magyarországon lakóhellyel rendelkező személyek esetében, azaz abban a naptári évben, amikor az érintett a 62. életévét betölti.


Az adategyeztetési eljárást nem kezdeményezi a hivatal, ha az érintett már olyan ellátásban részesül, amely a szolgálati idő és az átlagkereset alapján került kiszámításra, vagy ilyen igény elbírálása van folyamatban.”


Lásd a Magyar Államkincstár Nyugdíjbiztosítási adategyeztetési eljárás tájékoztatóját.

[link]


Ha nem azért nem küldték, mert a második bekezdés miatt nem kell küldeniük, akkor fordulhatsz a területi kormányhivatalhoz, ugyanis az általános hatáskörű nyugdíjmegállapító szerv a kormányhivatal.

Budapest és Pest vármegye esetén: [link]

Például, a névsorban első Baranya vármegye esetén: [link]

De, könnyen kikeresheted bármelyik vármegye kormányhivatalában a nyugdíjbiztosítási osztályt, ügyfélszolgálatot stb.

Célszerű személyesen intézned

márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbb az Ügyfélkapun keresztül kérni az adategyeztetést, évente egyszer ingyenes. Nagyon olajozottan működik, én kétszer is kértem. Az igénylést követően néhány napon belül meg is érkezett a dokumentum a tárhelyre.

[link]

márc. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a hasznos információt.
márc. 7. 08:42
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem küldték, mert mire betöltöd a 65 évet, addigra 85 év lesz a "korhatár"! -Nem érint téged a nyugdíj!
márc. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!