Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Francisco Franconak milyen a...

Francisco Franconak milyen a megitélése?

Figyelt kérdés

A spanyol nacionalista diktátorról lenne szó,mennyire volt egy népirtó?

Volt olyan szinten mint Hitler?



márc. 7. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos mivel elég jól haladt a ranglétrán, majd tábornok lett ezalatt is sok embert ölhetett.

Miután diktátor lett koncentrációs táborokat csináltatott. Ezek összesen körülbelül 30000-5000 halálhoz vezetett. A háborúval együtt 100000 vagy akár 200000 halálesetet okozott.


Kemény diktátor volt és népirtó, de Hitlerhez képest nem volt nagy, hiszen neki sok milliós emberirtásai voltak.


Összegzésül katonatisztként egész jó volt bár nem volt egy George Patton vagy Sivatag Róka. Diktátorként hasonló a helyzet de talán fel sem veheti a versenyt Hitler vagy Sztálin népirtársaival. Nekik sokkal nagyobb befolyásuk volt és a "katonai személyzet"-ük is erősebb volt.

(Ha szeretnéd forrást is linkelek)

Elnézést a késő válaszért, de csak most vettem észre.

Remélem tudtam segíteni.

Nagyon szeretem a törit így bármi kérdésed van fordulj hozzám bizalommal és írj privátban.

márc. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocsánat*50000
márc. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!