Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Abban kérném segítsegetek,...

Abban kérném segítsegetek, hogy feleségemmel válófélben vagyunk. Én elköltöztem ő bent maradt az házban közös gyermekünkkel. A ház 1/2 1/2 arányban van mint tulajdonosok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A gyerekemhez nem mehetek oda ha látni szeretném, vagy esetleg saját dolgaimat ( ruha, személyes tárgyak,stb..) nem akarja kiadni. Feleségemnek van új párkapcsolata aki úgy él abban az ingatlanban mintha sajátja lenne és az én tulajdonosi jogaimat sértik. Valamit vagyon megosztás annyiba merült ki hogy a ruhaim nagy részét elhozhattam semmi mást. Zárat még nem cseréltek. A házi van hitel amit én fizetek teljesen gyerektartást tisztességgel fizetem. Mit tegyek azzal a személlyel aki én mint tulajdonos társ nem egyeztem bele.az ingatlan eladásáról hallani sem akar de fizessek mindent mert én vagyok az adós

márc. 12. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért komolyabb dolog, mint egy gyakorikérdések-szintű probléma. Legalább egy családjogi ügyvédet kellene megkérdezni, mert itt hiába fogják mondani, hogy ints be mindenkinek, ne fizesd a hitelt és árvereztesd el a házat, senkinek nem lesz jobb tőle. Neked azt kell elérni, hogy ne legyen háborúzás, ne legyen a gyerek senki ellen hangolva és meglegyen a látogatási idő. Ezután a tényleges egyezség arról szól, hogy a közös vagyon hogyan kerül elosztásra, amihez szintén mind a két félre szükség van. A döntésekben is, hogy ki mit kap meg, és ezt jóváhagyólag alá is írja.


A hiteltartozás akkor is közös, ha csak az egyik fél fizeti:

[link]

"a vagyonközösség létrejötte után felvett hitelek, akkor is, ha csak az egyik fél szerepel adósként a szerződésekben, közös tartozásként jelennek meg. Hiszen a kölcsönből vásárolt ingóságok vagy ingatlanok a közös vagyont gyarapítják. "

márc. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi áll a vagyonmegosztási határozatban?

Amíg nincs határozat (és nincs ellened távoltartási végzés) , addig teljes joggal élhetsz ott, bármikor bemehetsz. Az új partnertöl meg járna lakáshasználatí számodra.

De javaslom egy családjogi ügyvéd felkeresését.

márc. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2. Elméletileg még elmondása alapján az új partner nem lakik ott. Vagyon megosztás még nincsen , a válás az folyamatban. Gondolom ezt akarják elkerülni.
márc. 12. 19:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Vagyon megosztást nem akar azért mert az állam a gyereket védi a lakhatás miatt amivel semmi probléma nincsen. Nyilván a gyerekemet nem akarom az utcára küldeni( mert nálam is lehet) és ezért csak a hitel részét akarja tőlem átvállalni hivatalosan hogy a nevemrol az lekerüljön
márc. 12. 19:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy látom, tényleg nincs fogalmad a témáról, keress meg egy ügyvédet, mielött nagyon ráfizetsz!
márc. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5 így van valóban nincs. Ha tudnám nem irnék ide. Azt én is tudom hogy ügyvédhez kell menni. Nem azért írtam ide hogy valaki valamit mondjon mert az huuu de jó nekem, hanem azért hogy hátha valaki járt ehhez hasonló helyzetbe. Nem ugyanilyen be hanem hasonlóba. Esetleg elvált emberek tapasztalatait leirják és ennyi.
márc. 12. 19:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Ügyvéddel egyeztess. Jelképes összeg egy egyeztetés.
márc. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért írtam az ügyvédet, mert a "hasonló helyzet" nem jelent semmit, válás - és minden más pet - esetében a legkisebb részletnek is van jelentösége.


Alapesetben ha közös az ingatlan, azt felesben kapják meg a felek, ahogy a hitelt is felesben kellene törleszteni. Az egyéb vagyontárgyak is megoszlanak kettötök között értékben, de ha nem tudtok megegyezni, akkor ebben is a bíróság dönt.

Neked egyedül a gyerektartást kell fizetni, de ennek összege sem teljesen mindegy.

Az új akárkinek csak akkor van joga ott lakni, ha beleegyeztél, a fele lakásra bérleti díjat köteles fizetni.


De ezek közül semmit nem tudsz érvényesíteni ügyvéd nélkül, a vagyonmegosztást sürgetni kell, nem várni, hogy a másik fél lép-e valamit.

márc. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!