Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen módon a legegyszerűbb...

Milyen módon a legegyszerűbb kiszökni külföldre?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok szeretnek kimenni külföldre 4-5 napot de a szüleim biztosan nem engednének.

Vonattal kimenni egyszerű? Milyen a határvédelem?



márc. 17. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A Schengeni övezetről hallottál már cimbora?
márc. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem
márc. 17. 17:32
 3/14 A kérdező kommentje:
Most komolyan semmi ellenőrzés nem lenne, az internet alapján?
márc. 17. 17:33
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A shengei övezethez tartozó országok határainál nincs ellenőrzés. Horvátba, szlovénba, osztrákva, stb úgy mész át mint a szomszéd faluba. Van egy tábla, hogy onnantól Szlovénia van és ennyi. Sok helyen a határátkelőket is elbontották, semmi nincs csak egy tábla. Átmész és hopp külföldön vagy.

Így néz ki egy határátkelő az egykori vasfüggönyön: [link] itt annó ha szerencséd van lelőnek, ha nincs elfognak.

márc. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért tartod jobb ötletnek a szökést és napokra eltűnést, mint hogy elmondanád vagy megbeszélnétek? A nemzetközi körözést még aznap kiadják rád, ha szó nélkül eltűnsz. Abba sem gondolsz bele, hogy egyszer mégis csak haza kell menni, és ha nem előtte vállalod fel a konfliktust ezzel kapcsolatban, akkor utólag kell. Nem fog jót tenni a bizalomnak egy ilyen húzás.

Az a része meg hogy fogalmad sincs a világról, nem vagy képben alapvető információknak, önállóan nem vagy képes ezt megkeresni, és egyből külföldre indulsz el (beszéled, legalább megérted bármelyik környező ország nyelvét, tudsz segítséget kérni ha bajba kerülsz vagy eltévedsz?), az vakmerő dolog.

márc. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
hát kérdező én a boltba se mernélek egyedül leengedni, ha az én gyerekem lennél... ennyi ésszel és ilyen tájékozatlanul inkább húzd meg magad, és légy hálás a szüleidnek, hogy vigyáznak rád.
márc. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Pfuu, a nemzetközi körözés pontosan mit jelent?
márc. 18. 15:20
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Bejelentenek eltűntként, a rendőrség pedig kiadja a körözést. Ilyenkor a híroldalak, közösségi oldalak is kiteszik a képedet és adataidat, és ha a rendőrök megtalálnak akkor haza is visznek ha még nem vagy nagykorú. Úgyhogy sokszorosan hülyeség otthonról szó nélkül lelépni napokra.
márc. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Oké, én ezt tudom, hogy a rendőr hazavisz, de külföldön honnan tudnának rólam? Mármint miért pont engem szúrnának ki a tömegből?
márc. 18. 15:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert ez is a rendőri munka része, hogy aki járőrszolgálatban van, az előtte átnézi a körözöttek listáját és munka közben figyeli az embereket. Természetesen kicsi az esélye, de nem zárható ki, hogy bárki észrevesz. Ezért is teszik ki a médiába, hiszen minél több emberhez jut el, annál nagyobb az esélye hogy valaki látott, valakivel együtt utaztál, és egyből szűkíthető a keresési terület. Ugyanígy logikusan ha valaki látott egy szomszédos országba tartó vonaton, már célzottan az adott ország rendőreit is értesíteni lehet, a célállomás kameráit visszanézni stb.

Felelőtlen vagy, ha azt gondolod nem okozna problémát egy "szökés". Egyrészt teljesen feleslegesen foglalja le a hatóságok és egyéb szervezetek munkáját, másrészt anyádékat sírba teszed, mert azt fogják hinni hogy valami bajod esett.

márc. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!