Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha van egy ötletem egy termékr...

Ha van egy ötletem egy termékről de még nincsen elkészítve, hogyan védhetem le?

Figyelt kérdés

Egy olyan eszköz ez ami az emberek biztonságáért felel és egy bizonyos vagyontárgyuk lopását gátolná meg.

Mindenképp szükségem lenne szakemberekre a megalkotásához ezért nem szeretném ha valaki ellopná az ötletem.


márc. 19. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Egy prototípust nem ártana összerittyenteni kézzel fogható tárgyak esetén.


Ugyanis önmagában az elképzelés nem részletes, nincsenek meg a specifikációi, melyeket le lehet védettni.


Maximum a kivitelezővel/kivitelezőkkel egy szerződést írsz, hogy nem adhatnak ki infót és nem használhatják fel a termékkel kapcsolatos dolgokat stb.


Nem tudom pontosan mire gondolsz.


Alapon pedig, hogy akarsz tervezni, ha nem értesz hozzá?


Az ötlet csak egy ötlet.


Meg érdemes utána nézni van-e olyan dolog vagy hasonló a világon.


Csak egy pl szüleim nyitottak üzletet, kitalálták a nevet az elején, grafikussal már egyeztettek stb...

S én szóltam nekik, kis kutakodás után:hoppá, már van ilyen cég és ugyanezen az ágon.


Grafikus se örült, anyáméknak pedig plusz kiadással járt.


Na meg ne csak magyarul keresgélj, informálódj.


Nem sok reményt látok az "ötlet" témában. Sokaknak vannak ötleteik. Mégse lesz belőlük semmi.


Ritkább a siker sztori.

márc. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, el fogják lopni.
márc. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!