Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit gondolsz, ha egy nő a...

Mit gondolsz, ha egy nő a férje vezetéknevét felveszi, az alá van alárendelve? még ha a saját vezetékneved is marad? Lakatos Levente megkérdezte Bea asszonytól, hogy szerinted ez alá rendeltség ?

Figyelt kérdés

márc. 21. 12:26
 1/10 A kérdező kommentje:
megkérdezte Bea asszonytól, hogy szerinted ez alá rendeltség ? majd Bea asszony megkérdezte, hogy ez baj? azt mondta, nem Bea asszony azt mondta valamilyen szinten az meg hogy normális nem pont ezeket mondták vagy mi de hasonlókat azt hiszem
márc. 21. 12:29
 2/10 A kérdező kommentje:
Bocsánatot véletlenül kihagytam Lakatos Leventéről van szó
márc. 21. 12:30
 3/10 A kérdező kommentje:
A videót fent van a YouTube-on meg lehet nézni
márc. 21. 12:30
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért rossz a példa, mert "Bea asszony" alatt Győzike feleségét érted, ott a roma hagyományok eleve eltérnek a magyartól. Náluk a nők sokkal jobban alá vannak rendelve és alsóbb rendűek a társadalomban. Ami náluk normális, elfogadott vagy elvárt, az nálunk már kiverné a biztosítékot.


A kérdés másik része is egy modern kori probléma (már nincs mibe belekötni, úgyhogy keresik az ütközési lehetőségeket). Egyesek szerint a férj nevének felvétele azt jelzi, hogy te a tulajdona vagy, nem egy önálló személyiség. Nem hiszem, hogy bárki aki így eddig, az nyomásra tette vagy elvárásból, vagy hogy így jelezze a férfiaknak bemutatkozáskor, hogy nem szabad a pálya. Ezt régen sem gondolhatták így.

márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, sokkal jobban, de ha a feminizmust vesszük alapul, akkor nem csak illetve én elítélem az alárendeltség minden formáját.
márc. 21. 12:59
 6/10 anonim ***** válasza:
Romáknál a nő nem ehet egy asztalnál a férfiakkal stb. Ennek nem a névhez van köze, hanem a roma kultúrához. Magyar embernél sem a név felvétele adja az elnyomást, hanem az adott férfi, vagy a mimóza nő. Én is -né vagyok, ettől még nem lettem alárendelve a férjemnek. A roma kultúra viszont a nő elnyomására alapszik, tehát Bea asszonynak pl magától érthető módon így a normális. Ők ebben nőnek fel.
márc. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A romáknál szerintem pont igaz, hogy a nő mindenben alá van rendelve a férfinak.

Viszont más esetben ez nem biztos. Sokan azért veszik fel a férj nevét, mert mondjuk a -né már elavult, kötőjellel túl hosszú lenne a név, vagy mondjuk olyan a nő vezetékneve, amit nehéz kiejteni, vagy nem szereti annyira és inkább felveszi a férj nevét. Nekem kötőjellel van a nevem, de sokszor lehagyom szóban a lánykori vezetéknevem, mert nehezen értik meg az emberek, a férjemé viszont egyszerű.

márc. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Inkább a helyesírást gyakorold értelmetlen kérdések helyett.

Nem vagyok mai gyerek, de a nálunk szokás asszonynevet soha nem értettem.

Van mondjuk egy Lukács Tamara és egy Kovács János. Ha összeházasodnak, Lukács Tamarából Kovács Jánosné lesz. Én nem arra vagyok kíváncsi, hogy kinek a felesége, hanem ő kicsoda.


A fenti válaszok a romákról szólnak, és te is ezt hoztad fel. Pusztán az asszonynév miatt kisebb mértékben identitását veszti a nő, de a családbeli szerepe nem ettől függ. Lukács Tamara feleségként is lehet házicseléd, ha a férfi olyan.


A nő alárendelt szerepe Magyarországon évszázadokon át létezett, és mai is megvan. Nem csak a cigányoknál.

márc. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#2 igen, de sajnos a magyarok között is van néhány ilyen férfi.
márc. 21. 18:23
 10/10 anonim ***** válasza:

Felvettem a férjem vezetéknevét, mert a többi formában túl hosszú lett volna (2keresztnevem is van), apámmal amúgy sem jó a viszonyom, a férjem és a fiam a családom és az összetartozásunkat is szerettem volna ezzel is mutatni.

Nem érzem magam semmilyen téren alárendelve a férjemnek.

Sok nő van, akiket mégcsak el sem vett a párjuk,mégis alárendelt viszonyban vannak, nem a névfelvételen múlik.

márc. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!