Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Valaki tud ezzel...

Mi lehet ez? Valaki tud ezzel kapcsolatban segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

4 éve szorongásos zavarral élem az életemet, ami most még tovább rosszabbodott, ugyanis nem érzem valódinak ezt az egész létezést, és mindent nagyon-nagyon furának érzek/látok. Olyannyira fura lett minden, hogy amikor elkezdek bármilyen kellemes, és jó érzéseket tapasztalni, azonnal jön egy gondolati villanás, hogy: "Mi értelme jól érezni magamat?, és azonnal egy olyan erős szorongást kapok, hogy teljesen megőrít. Tegnap és tegnapelőtt egésznap megállás nélkül, csak szorongtam ezen. Egyszerűen nem értettem, hogy miért kezdek el szorongani a pozitív dolgokon... (Például, elkezdenék nyugodt lenni, vagy bármilyen testi, pozitív érzést kezdek érezni, nagyon abnormálisnak, és álomszerűnek tűnik...) Azt éreztem, hogy valami nagyon súlyos mentális betegségem van, és összefog az agyam omlani, vagy megőrülök... És az a probléma, hogy nem tudom ezt a gondolatot kezelni, mert olyan mintha egy második természetemmé vált volna ez a gondolat, ami azonnal életbe lép, amikor elkezdem magamat jól érezni... Egyszerűen csak egy villanás az egész, és bumm... Továbbá ezek mellett, állandóan azon agyalok, hogy bármilyen múltbeli esemény, ami megtörtént (jó vagy rossz), olyan, mintha nem történt volna meg soha... Egyszerűen csak egy elmélyült állapotba voltam, ahhol nem tudatosan reagáltam a dolgokra, hanem csak léteztem, úgy, hogy észre se vettem, hogy létezek... Egyszerűen nem értem, hogy mi értelme ennek az egész létezésnek, amikor mindenki csak egy ilyen elmélyült állapotban van, és kész... Aztán bumm jön a halál, ahhol minden örökké megszűnik létezni. Egyszerűen azt érzem, hogy félek a tudattól, és a létezéstől. Természetesebbnek tűnik nem létezni, mint létezni... Mi ez?!?!



márc. 23. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes gondolat, és nem követendő.
márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Őszintén én soha nem hallottam még ilyenről, nagyon sajnálom. Esetleg valaki hozzáértő, egy pszichológus mondjuk, vagy bárki ilyesmi talán megérti, tudni fogja, és segíteni is képes neked.
márc. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Keress fel egy pszichológust és ha ő indokoltnak találja akkor pszichiátert.


Tudnak segíteni.


Derealizáció,deperszonalizáció, kényszergondolatok amit írsz.

Súlyos szorongás és depresszió tud ilyet, de hogy ezek mitől vannak, ahhoz szakember kell.


Ennél durvább problémákon is tudnak segíteni, ha együttmüködő vagy.

márc. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Depresszió szorongással, reménytelen kilátással. Nem több. Persze elég komoly, érdemes lenne kizökkenteni a megszokott mindennapokból s változtatni dolgokon, amik befolyásolják a kedved. Jobb irányba löknek.
márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

3,4 tökéletesen megválaszolta.


Nézd, nekem volt nagyon hasonló, hosszan tartó krízishelyzetben és elmúlt. Ahogy a depresszió is, mert epizokus volt. Szorongás, deperszonalizáció van a mai napig, de közel sem ilyen erős és tudok rajta uralkodni.

Nekem egy jó pszichológus segített, a pszichiáter csak annyiban, hogy kiírta a frontint, amire valóban szükségem van.

Rendbe fogsz jönni!

márc. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
*epizódikus
márc. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!