Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pályaválasztással kapcsolatban...

Pályaválasztással kapcsolatban tudnátok segíteni/tanácsot adni?

Figyelt kérdés

11edikes gimis vagyok. Mindig érdekeltek a művészetek, de a szüleim nyomására mégis egy tudomány orientáltságú suliba és osztályba jöttem. Fizika és biológia a fakultációm de egyre inkább kezdek rájönni, hogy bár szeretem őket, nem nekem valók. Elég rég óta szeretnék jelmez- és díszlettervező lenni, ilyen téren filmekkel és színházzal foglalkozni.

Szerintetek veszélyes lenne nem érettségizni a fenti két tárgyból és csak művészetből letenni? Elvégre nem művészsuliban vagyok. Félek, hogy hátrányban vagyok ilyen szempontból, és ha ez a egész nem jön össze, itt fogok állni egy darab használható érettségi nélkül.

A másik kérdésem: milyen egyetemeket ajánlanátok? Amennyire tudtam körbenéztem, de a honlapok elég bénák, nem derül ki sok minden.

Előre is nagyon köszönöm a hozzászólásokat!



2017. dec. 10. 13:53
 1/1 anonim ***** válasza:

nem "veszélyes" sőt jó, ha felismered már az utadat. A legtöbbet segíteni a rajztanár tudna, vagy az a tanár, akihez bizalommal vagy. Ő ismer téged, és ismeri a lehetőségeket. Ha MOME lenne jó - már előkészítőre kell járni erős helyre. Ha nem sikerülne elsőre, akkor sem szabad olyan területen tanulni, ami nem érdekel igazán, nagy szenvedés már a tanulás is, és embertelen egy életen át olyan témában dolgozni, ami nem a te utad.

[link]

2017. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!