Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Legális itthon a carspotting/t...

Legális itthon a carspotting/truckspotting?

Figyelt kérdés
Külföldön láttam, hogy csinálják az emberek. Az egész annyiból áll, hogy az autópálya feletti felüljárón állsz és ha jön egy különleges autó vagy kamion lefotózod. Olvasgattam a neten de nem találtam rá konkrét választ, így válaszaitokat előre is köszönöm!

márc. 23. 16:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
#3 Viszont ha már jogászkodunk, akkor az ominózus jogszabálynak pont az a lényege, hogy sokféleképp értelmezhető, illetve a beleegyezés sem feltétlenül tudatos. Például ha elmegy valaki egy rendezvényre, azzal kvázi beleegyezik abba, hogy felvételek is készülhetnek róla. Továbbá a kérdésre visszatérve, erősen kétlem, hogy egy autópálya felett csinált kép sértene bármilyen jogszabályt, mivel egy ilyen képnél nem igazán kivehető a sofőrök arca, gondolom nem is ez a tárgya a képnek. A rendszámokat azért takard ki.
ápr. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"az ominózus jogszabálynak pont az a lényege, hogy sokféleképp értelmezhető"

Ezt nem tudom, hol látod, vagy hogy szerinted melyik szó, mondatrész értelmezhető sokféleképpen.


"erősen kétlem, hogy egy autópálya felett csinált kép sértene bármilyen jogszabályt"

Soha, senki nem említette, hogy a kép készítésének helye, helyszíne lenne a jogszabálysértő. Teljesen irreleváns, hogy hol készíted a képet. A kép tartalma a lényeg. Ha felismerhető, egyértelműen beazonosítható a képen szereplő személy, akkor az érintett személy hozzájárulása szükséges a kép elkészítéséhez is.

Mely szó nem egyértelmű számodra? Szívesen elmagyarázom.

ápr. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
#12 Egy dolog a törvényhozás, és (sajnos hazánkban csak részben) más dolog mindezek átültetése azok végrehajtásába. Illvetve ne haragudj, nem támadás volt a szándékom. De a kérdésben szereplő cselekményért szerintem sehol nem büntetnek. Max Észak-Koreában.
ápr. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Látod, te vagy a tipikus hülye (már ne is haragudj - nekem sem a bántás a célom).

Többször is leírtam, hogy szinte biztos, hogy nem fog ezért bíróság elé kerülni senki. A kérdés azonban nem ez volt, hanem hogy legális-e.

Ez pedig annyit jelent, hogy mi áll a Ptk.-ban. Vagyis mi a hatályos jogszabály.

Az pedig - mint fentebb idéztem - teljesen egyértelműen rendelkezik.

Olyan ez, mint lopni egy szelet csokit a boltból: sose buksz le vele, ha mégis, akkor sem lesz semmi következménye - DE ETTŐL MÉG TILOS.

Érted a különbséget?

A kérdés nem az volt, börtönbe kerül-e a kérdező, ha lefotóz egy kamiont.

a kérdés az volt, hogy mi a jogi szabályozása a témának.

ápr. 14. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem veszem jó néven, hogy tipikus hülyének neveztél, bár valóban feleslegesen merészkedtem túl a kérdésen, nemde? Illetve azt "hogy szinte biztos, hogy nem fog ezért bíróság elé kerülni senki." ab ovo feltételeztem, nem is adtam ezzel ellentétes választ.
ápr. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Na akkor megismétlem, nagyon lassan: a büntetés és a büntethetőség két teljesen külön dolog.

Nagyobb az esélye hogy megnyerd a lottóötöst, mint hogy bíróság elé kerülj egy ilyen fotóért.

Viszont.

Ha valakire rájön az ideg és juszt is bíróság elé visz, akkor nem védhető a helyzeted. BüntetHETŐ vagy. Büntethető, mert a jogszabály azt mondja, nem. Pont.

Miért ilyen nehéz megérteni?

ápr. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16 Ezt egyáltalán nem nehéz megérteni, és én ennek ismert tudatában válaszoltam. Akkor szerintem félreérthettük egymást.
ápr. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nincs kizárva.
ápr. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!