Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kiderült, hogy közvetlen a...

Kiderült, hogy közvetlen a ház előtti részen (kiskert, utcafront felől, kerítésen belül) van egy helyrajzi szám más tulajjal amiről nem tudtunk, örökség volt, a ház rendben van másik számon). Most ehhez is ügyvéd kell, hogy kibogozza?

Figyelt kérdés
Régi vázrajzon nem szerepel semmilyen szám! A ház építésekor, különben hogy kapott volna ősöm építési engedélyt? Még egyszer meg akarják vetetni vagy itt is elbirtoklás kell? A négyzetméter sem stimmel, kimértem kb. a fele helyes, pár nm. 2000 előtt lehetett valószínűleg létrehozva ez a hrsz. Ekkor még papír alapú volt a nyilvántartás.Engem beengednek az irattárba vagy csak ügyvédet? Nem logikus az egész!

márc. 24. 11:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Sem téged, sem pedig az ügyvédet nem engednek oda csak úgy be, ahhoz bírósági eljárást kell indítanod. Épeszű ember nem szórakozásból tesz ilyet.
márc. 24. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Épeszű ember nem szórakozásból tesz ilyet, ezt hogy érted?

Én nem szórakozok tényleg ez van valamit nagyon elírtak!

márc. 24. 12:08
 3/11 anonim ***** válasza:

A helyrajzi számot tudod? A földhivataltól online le tudod kérdezni a tulajt:

[link]

márc. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Minek aggódsz előre? Bemész a földhivatalba és megnézheted a térképet, tulajdoni lapot meg elmondják, hogy mi van rajta.
márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4 Voltam, nagyapó testvére a tulaj,amikor nagyapóé kellett volna legyen, hiszen írtam a ház előtti közvetlen pici rész.

Az építkezésnél még ez a rész nem volt külön,tehát valahogy levágták abból a hrsz-ból amin a ház is van.Azt akarnám felderíteni hogyan volt. A jelenlegi állapotot tudom,csak nem értem. Régi papírokon nem szerepel ez a kitalált szám.

Amik a nevemen vannak azokból meg érdekes módon eltűnt pár nm. Bizonyítani tudom, ugyanis megvannak a régi tullapok.

Nem tudom mit kevertek, de kevertek. Ezért kellenének a régebbi iratok, abból kiderülne hogy számozódott be ez a pici sarok, átkerülve más nevére.

márc. 24. 15:06
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Lekéred a nyilvántartási térképet, azon ott vannak a HRSZ-ek, lekéred a teljes tulajdoni lapokat (azokon rajta van a történet), ha látszik egy megosztás, akkor az archívumból le lehet kérni a régi HRSZ (megosztás előtti) történetét is. Ez utóbbihoz lehet, hogy be kell menni, de a térkép másolat és a teljes tul.lapok az ügyfélkapun elérhetőek. Utána meg ha a papírok metgvannak és egyértelmű a helyzet keresel egy ügyvédet és átnézi mi a helyzet. Az ingatlan nyilvántartás közhiteles nyilvántartás, tehát ami abban benne van az a "valóság" nagyon kevés esetben támadható meg, és egészen bonyolult az eljárás. Illetve ügyvéd kell, hogy megnézze, hogy pl. ha az a terület nem a tied és az nélkül a saját ingatlanod nem használható (pl. mert nincs közvetlen közterület csatlakozása) akkor be van-e jegyezve szolgalmi út stb. Illetve mi a pontos helyzet. És az alapján lehet beszélni pl.e lbirtoklás, téves bejegyzés stb. stb. de ennél jobban kell ismerni a papirokat és a történetet. Ügyvéden kívül földmérő is kell majd.
márc. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!
márc. 26. 12:09
 8/11 A kérdező kommentje:
Valakinek volt hasonló tapasztalata, hogy tévesen jegyeznek be valamit?
márc. 27. 09:15
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Téves bejegyzésre közel 0% az esély.
márc. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

9 Ezek miatt is gondolom, hogy téves a bejegyzés:

1.Ház építésekor kizárt, hogy utcafronti csatlakozás nélkül kapott volna nagyapám építési engedélyt, akkor is voltak szabályok!(kb.1960-ban)

A vázrajzon amit megtaláltam nem szerepel ez a 2db. elejéről levágott rész, tehát később (építkezés után valamikor) írkálták rá. Építkezéskor még 3 jegyű hrsz-k voltak. Lehet akkor keverték meg az egészet amikor 5 jegyűek lettek a számok. Majd kuderül!


2.Az említett 2hrsz(kocka):az egyik 37 a másik 40nm papír szerint. Én kevesebbet mértem, hátrább nem mehet mivel az az én tulajdonom(másik hrsz). Oldalt meg a ház ami megint az én tulajdonom (másik hrsz).

Ekkora méretekre nem tudom hogyan lehet hrsz-t tenni. Mennyi (volt) s minimum?


3.Eredetileg 6 testvéré volt (köztük a nagyapám) mindenki egyenlő arányban 6 parcella.

Az utcafront meg 2 részre vágva furcsa. Plusz a kiskert tulaja miért kapott 2 parcellát hátul, +ezt a pici kiskertez elől ha mindenki 1 parcellát kapott.

Az egész katyvasz, tudom ügyvéd kell, azt mindjárt gondoltam, mikor megláttam ezt a sakktábla szerű felosztást.

márc. 27. 11:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!