Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hány barátotok/ismerősötök...

Hány barátotok/ismerősötök maradt meg általános, középiskolából esetleg egyetemről?

Figyelt kérdés
márc. 28. 19:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy sem.
márc. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Megmaradáson mit értesz? Olyan sok van, akikkel pl facebookon ismerősök vagyunk, likeolgatjuk is egymás dolgait, de napi szinten nem tartjuk a személyes kapcsolatot, nem járunk össze.

Általános iskolából szinte csak olyanok vannak, akikkel teljesen véletlenszerűen futunk össze az utcán és ekkor váltunk két mondatot. Ki hogy van, mivel foglalkozik mostanában, stb. De nagyjából ennyi. Szorosabb kapcsolatom nincs senkivel így 27 év távlatából.

Gimnáziumból vagyunk 4-en akikkel személyesen és rendszeresen is tartjuk a kapcsolatot. Egyikük kollégám is olyan szempontból, hogy egy épületben dolgozunk. Ezen kívül a többiekkel 5 évente osztálytalálkozókon találkozunk.

Egyetemmel az a helyzet, hogy jelenleg tök máshol lakom, mint ahova egyetemre jártam. Ezért sem nagyon találkozom sűrűn a volt csoporttársakkal. Sokan azóta külföldön vannak. Budapesten vannak még páran. Abban a városban, ahol én lakom, nem tudok senkiről. Így róluk is nagyjából a facebookról tudok valamit. Pár ember van, akikre néha rá szoktam írni privátban, vagy pár évente van valami program és akkor találkozunk. De ez is ritka. Az a "pár év" átlagban jó 5-6-ot jelent.

márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Általánosból egy lány, de ő már az óvódába
márc. 29. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, elküldte. Szóval általánosból egy lány, de ő már az óvódában is a legjobb barátnőm volt. Mai napig találkozunk, igaz, a "felnőtt" érdeklődési körünk azért eltérő. A többiek nem is az ismerőseim facen, osztálytalálkozóra se mennék, ha lenne. Bullying áldozata voltam, igyekszem őket elfelejteni. A gimisek közül kerültek ki a legjobb barátaim, hármukkal rendszeres a kapcsolattartás, találkozás. A többi volt gimis osztálytársam csak az ismerőseim facen, nincs kapcsolat. Az öt éves osztálytalira alig mentünk el, pedig szerintem jó osztályközösségünk volt. Az alapszakról nem maradt semmi kapcsolat, még szakmai se, mert a legtöbben pályaelhagyók lettek. A mesterszakon csak tavaly végeztünk, ott el tudok képzelni később akár egy szaktalit, mivel kevesen voltunk és erős, támogató közösség alakult ki.
márc. 29. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Bullying áldozata voltam..."

Szintén. #2 vagyok. De én elfelejteni őket nem akarom. Meg nem is haragszom már rájuk. Érdekel, hogy kivel mi a helyzet. De csak eddig a szintig, pár mondat erejéig. Nem szoktam minden találkozón ott lenni, de 5 évente el szoktam járni. Az álszenteskedés nekem sem tetszik, hogy úgy csinálunk ezeken a találkozókon, mintha világ életünkben a legjobb haverok lettünk volna, közben meg nem. Ezért a kezdeti beszélgetős rész után viszonylag hamar, feltűnés nélkül le is szoktam lépni.

márc. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát különösen a másodiknak és az utolsóknak :)
márc. 29. 08:02
 7/9 anonim ***** válasza:

Általános iskolából 3.


Középiskolából egy sem.

márc. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy sem.
márc. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
egy sem
tegnapelőtt 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!