Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Normand fenyő egyik oldala...

Normand fenyő egyik oldala világosabb mint a másik Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Tavaly ilyenkor (március Április) ültettem. Szépen hajtott ahogy kell neki (ezek a hajtások még mindig élénk zöldek)

Semmi baj nem volt vele.

Most így a tél elmúlta után vettem észre hogy az egyik oldala ami naposabb részen van(a reggeli nap ott éri) világosabb, nagyon picit sárgás, a másik oldala pedig ami árnyékosabb mert épület van a közelében olyan méregzöld amilyennek szerintem lennie kell. Mi okozhatja? Adjak esetleg neki valami tápoldatot? Nem tűnik haldoklónak csak egyszerűen furcsa a színe azon a részen. Kerestem neten megoldást de nem írnak ilyen problémáról



márc. 30. 11:16
 1/3 anonim ***** válasza:

A nordmann (nem normand) eléggé mészérzékeny. Lehet, hogy azon az oldalon volt anno a ház építésekor egy meszesgödör (régebbi ház esetén), vagy bontásnál vakolat lett oda beásva, stb. És az oda menő gyökér főleg a fa egyik oldalát látja el.

Nálam a 8-as pH-jú kútvízzel való öntözés okozott sárgulást, bár az az egész fánál, mert középre ment ugye a víz. Aztán mikor a gyökerek kiértek az öntözött részből, a sárgulás megszűnt.

Bár tavalyi ültetés esetén az is elképzelhető, hogy az azon az oldalon lévő gyökér elhalt, és csak némi hajszálgyökér látja el azt az oldalt, vizet meg azért kap a többi gyökértől, de a tápanyagellátás nem tökéletes.

Nyár közepére szerintem jó eséllyel rendeződik a helyzet. Ha mégse, akkor meg lehet próbálni valami komplex tápoldatot, vagy levéltrágyát. A levéltrágya mondjuk olyankor hatásosabb, mikor még nem viaszosak annyira a levelek, azaz még a növekedés során.

márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Bocs az elírásért. 50 éves ház, és előtte is állt már egy másik a telken szóval bármi lehet a földben. Én mindig úgy ültetek hogy a kelleténél sokkal nagyobb gödröt ások hogy a fejlődő gyökerek könnyebben tudjanak haladni. Nem találtam semmit ami esetleg beöntött sitt vagy valami ilyesmi lenne. Egy málna bokor volt azon a helyen de teljesen kiszedtem. Kút vízzel locsoltam a fát nyáron slagból. Persze előfordulhat hogy találkozott a gyökérzet valamivel. Ha pár hónapon belül ilyen marad, megpróbálkozok a tápoldattal. Köszi :)
márc. 30. 20:29
 3/3 anonim ***** válasza:
A kútvízre is lehet gyanakodni, ha az egyik oldal kapott többet. A mo-i talajvizek többsége lúgos, mivel a Kárpát-medence anno egy beltenger volt, és mészkő található a mélyben.
ápr. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!