Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mitől lehet, hogyha valaki...

Mitől lehet, hogyha valaki egy nagyon traumatikus élmény után teljesen jól van, és nem érez semmi rossz érzést?

Figyelt kérdés
Mitől lehet, ha valaki egy szexuális erőszakot követően úgy nyilatkozik, hogy teljesen jól van, és nem rázta meg egyáltalán az eset? Számomra ez nagyon furcsa.

ápr. 6. 22:35
 1/8 VadApuci válasza:
50%
mindenki máshogy dolgozza fel a traumákat. van aki nem bírja magában tartani, és úgy lép túl rajta. viszont van aki kizárja a külvilágot, és magában próbál túllépni, és azt mondja, hogy jól van, mert nem akarja, hogy erről kérdezzék. én is ilyen vagyok.. ebből gondolom, hogy ez egy lehetséges ok.de az is lehet, hogy még nincsen kész arra, hogy beszéljen erről
ápr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
ápr. 7. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok. Megrázó dolgok történtek velem, ennek már 20 éve. 20 év alatt egész jól feldolgoztam, bár az elején nem volt könnyű. Most már a PTSD tüneteivel kell küzdenem, de az is szépen kezd rendbe jönni, ahogy az emlékek jó helyre kerülnek bennem. Rengeteg önismeret, stresszcsökkentő módszer, meditáció kell hozzá. Most már bátran beszélek akárkinek a múltról, úgy beszélek róla, mintha hozzám tartoznának a rossz emlékek. Segített az is, hogy mindig is volt mellettem valaki, aki meghallgat, ha ki kell újra és újra mondanom a dolgokat. A testvérem velem együtt élte meg nagy részét, vele is tudok sokat beszélni, nem zárkózunk el a múlttól. Ő másképpen gyógyul, mint én, de gyógyul ő is.
ápr. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Szerintem olyan nincs, hogy valaki „túl gyorsan” túltegye magát egy traumán! Ha úgy is néz ki ez előbb-utóbb kibukik majd. Egy helyzet bármi akármi, ami előhoz egy emléket…
ápr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Az is lehet, hogy így védi meg őt az elméje, az agynak elképesztő túlélési mechanizmusai vannak. Elképzelhető, hogy most még tényleg nem érzi rosszul magát, de egy idő után ez elég durván ki is jöhet rajta mindenféle tünet formájában, akár napok, évek múltán is, ez változó. Egyébként meg nem mindenki ugyanúgy reagál egy traumára és nem kell rákényszeríteni vagy elvárni egy számodra ismerős reakciót valakitől, aki egy megrázkódtatáson ment keresztül.
ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt nem tettem hozzá a kérdés kiírásakor, de ez velem történt a héten. Az erőszak napján és másnapján nagyon rosszul voltam, azóta meg teljesen jól érzem magam. És nem értem, hogy hogy tudtam így túltenni magam rajta. De most úgy élem az életem, mintha nem is történt volna semmi.
ápr. 7. 20:58
 7/8 anonim válasza:
Nem vagyok szakember, de szerintem nagyon ügyesen dolgozik az elméd, hogy ne is fogjon ki rajtad még jobban ez az esemény, reméljük akkor ez így is marad. Nagyon sajnálom, ami történt veled és teljes szívből kívánom, hogy minél jobban érezd magad a továbbiakban is. Ha pedig mégis kijön valamilyen tünet, akkor kitartást! ❤️
ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Sziasztok! Én is átéltem ezt. Egy évig szenvedtem utána. Rémálmok, álomba sírás, depresszió stb.


Aztán elkezdtem imádkozni, és minden elmúlt.

Megbocsájtottam neki, megnyugodtam eltűntek a rémálmok. Ha rá gondolok nincs annyira rossz érzésem. Teljesen meggyógyultam a traumából Isten segítségével😊

ápr. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!