Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kezeled azt az érzést,g...

HunLo kérdése:

Hogyan kezeled azt az érzést,gondolatot amikor megtanulsz valamit és rájössz arra ,hogy még jó formán semmit nem tudsz?

Figyelt kérdés

ápr. 7. 20:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Nehezen. Például ott a matek. Középszinten elég jó érettségit írtam belőle. Aztán szembesültem az egyetemen azzal, hogy mennyire szerteágazó és bonyolult. Vagy esetleg ott a programozás. 16 éves hülyegyerekként még zseninek képzeltem magam, mert megírtam a tetrist dos-ban. Aztán lassacskán rájöttem, hogy vannak annál érdekesebb és hasznosabb dolgok is. Én kihívásként élem meg az ilyesmit, és hajt a megismerés vágya, ha érdekel egy bizonyos dolog.
ápr. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom.

Olyan nehéz.

Ha megtanulok valamit magamtól pl:vallásal,filozófiával vagy valamivel kapcsolatban akkor 5perc múlva szembesülök vele ,hogy jó formán semmit nem tudok.

És ez nagyon furcsa és egyben fájdalmas is.

De ez még mindig jobb lehetőség annál ,ha nem tanulnák.Mert akkor tényleg nem tudnék semmit.

ápr. 8. 08:49
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne állíts fel magadnak egy ilyen negatív gondolati loopot. Mindenki azért jár egyetemekre, mert ott megtanulhat pár számára érdekes és új dolgot az ember, és ezt a tudást kamatoztathatja a saját életében. De ha eleve úgy viszonyulsz hozzá, hogy nem akarod, akkor nincs miről vitatkozni. A másodikos kisgyerek sem siránkozik, hogy az alapműveleteket tanítják neki, nem pedig kapásból differenciálegyenleteket ír fel a táblára a tanár néni.
ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Az csak jó, ha az ember megtudja mennyi mimdent nem tud még.


Gondolj bele, a világ zsenijei is csak töredékét tudják a globális tudásnak.


Személy szerint úgy vagyok vele, hogy tisztában vagyok mindezzel és folyamat szippantom magamba azon dolgokat melyek érdekelnek, szeretem azokat.


Számomra az alkotás témakör, ami imádott és ösztönző.

Akármi jön szembe velem vagy lelek rá és tetszik, azt megtanulom.


Jelenleg jade szobrászatra, bélyegzőkre vagyok rákattanva. Bővítettem eszköztáramat és alkotok.

Mellette elkezdtem japán shakuhachi-t készíteni.


Rengeteg szakma, mesterség, művészeti ág érdekel.

Kőfaragó, fogtechnikus, asztalos, kárpitos stb.

Ezekbe is elmerültem.

Megismertem embereket és bátorkodtam bepofátlankodni, betekimtést nyerni és gyakorlatot is szerezni, amelyeket mai napig különböző formában használok is.


Nincsen azzal semmi gond, hogy "keveset tudunk", tanuljuk meg azokat amelyek tetszenek, kellenek, hozzánk és képességeinkez közel állnak.


A múlt és jelen elfogadása, rendezése fejben, lélekben szintén fontos tudás/nem tudás témaköreiben.

Nemcsak pszichológia és önismeretben.


Nem szégyen elismerni azt se, ha valamit nem tudunk. Azért van szánk részben, hogy kérdezzünk, majd befogadjuk az imformációt.

Ha hasznos, érdekes számodra azt megtartod, ha nem, akkor nem.


Agyunk úgyis igyekszik szelektálni, azok maradnak meg melyek többször használt vagy mélyebb benyomást keltő dolgok.


Személy szerint jobban szeretem a szolid embereket, akik tisztában vannak a jelen témánkkal, hogy keveset tudunk, ám ami területet érint az adott illető tudása, azokat érdemes felkeresni, ha pl érint a téma.


Pl termékfotókhoz fotós haveromhoz megyek, ha valami nem oké a laptoppal, géppel, akkor pc-s ismimhez fordulok, ha adózással kapcsolatban vannak kérdéseim, akkor NAV ügyfélszolgálat... Stb.


Erre mondják: megfelelő embert kell kérdezni.


S tanulhatunk is közben.


Nem kell rossz érzéseket táplálni ezen témában. Felfogás, hozzáállás kérdése.


Ha pedig nem megy valami, de kaotikusan nem megy, azt hagyjuk (kivéve, ha kötelező, pl suliban matek görbüljön).

Olyanokat kell keresni melyekhez megvannak a motoros képességeink.


Pl nekem a matek abszolute nem megy. Az én agyam a térbeli, alkotói dolgokra van rákattanva és megfelelő a kinesztézisem is így alkotás az, ami erősségem.


Fedezd fel magadban a dolgokat, kísérletezz, kóstolj bele mindenbe, ami érdekel. Nem tudhatod mibe szeretsz bele vagy veszed hasznát a jövőben.

ápr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egészséges kíváncsiság, minél többet akarok tud i.
ápr. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Engem pozitív érzéssel tölt el, mert ez azt jelenti, hogy fejlődhetek, tanulhatok tovább és tovább. El sem tudom képzelni, milyen lenne az, hogy valamit 2 perc alatt megtanulok és ennyi, nincs más nézőpont, nincs más lehetőség, nincs más forrás, nincs hova fejlődni, mert profi lettem 2 perc elteltével valamiben.
ápr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!