Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországon van következmén...

Magyarországon van következménye annak, ha egy alkalmazott goromba?

Figyelt kérdés

Két hétig voltunk Budapesten, és annyi udvariatlan kiszolgálóval találkoztunk, hogy már megszámolni sem tudom. Úgy beszéltek velünk, mint a kutyával. Egy dohányboltban például ordítottak velem amiért nem konkretizáltam, hogy a dohányból milyen színűt akarok (nem magamnak vettem, fogalmam sincs milyen színben vannak).

Egy piacon először a feleségemet zavarták el mert nem tud magyarul, utána engem is amikor kiálltam érte.

Egy étteremben pedig a pincér miután fizettem még a képembe tolta a kártyagépet, hogy még borravalót is adjak.

Ahol mi élünk ott ilyenekért kirúgás járna és az étterem, üzlet jóhíre is csorbanna.



ápr. 11. 02:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy versenymentes gyulolkodo tarsasalomban ez normalis. Ne gyertek ide tobbet.
ápr. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha az alkalmazott családtag, vagy nehezen lehetne találni újat (a feltehetően alacsony fizetés miatt), akkor nem várható változás, de csak az adott helyeken, máshol lehetnek még udvariasak.
ápr. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Idegbajos idegengyûlölõ egy nép a magyar. Fogadni mernék, hogy a feleséged kinézetre sem európai. Beérett a kormány uszító, gyûlöletkeltõ politikája, az elbutult népek meg csak zabálják a propagandát, ennek ez az eredménye.


Aki csak teheti, akkor is elmegy, ha itt született. Én se tudom javasolni, hogy visszjöjjetek máskor is, ha csak nem találtok magyar õszinte barátokat, és akkor csak velük együtt menjetek ki a városba.

Legalább húsz éve mindenkinek azt javaslom, aki Magyarországra turistaként jön, hogy elõbb találjon magyar barátokat. Velük együtt menjenek étterembe, szálljanak taxiba, stb, és hagyják rá a magyar barátjára, hogy intézze a fizetést, az alkudozást (persze a pénzt egymás között rendezzék) mert a legtöbb szolgáltató pofátlanul megpróbál még át is verni, ha megsejti, hogy a vendég nem ismeri a helyi viszonyokat, reális árakat, szokásokat, pláne még nem beszéli a nyelvet sem.


Amikor mondom egy-két külföldi ismerõsömnek, hogy jobban jár, ha engem is meghív vacsorázni, (és szerény viszafogott leszek,) de a pénzt adja csak nekem, és meg ne szólaljon a pincér jelenlétében a saját nyelvén, majd én intézek mindent, akkor többnyire kiröhögnek, és azt hiszik hogy én akarom lehúzni õket egy vacsorára, aztán szinte mindig koppannak utólag.

ápr. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!