Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Elsőbbségi levél mikor érkezik...

Elsőbbségi levél mikor érkezik meg?

Figyelt kérdés

Tegnap a barátnőm feladott nekem egy levelet 10:50 kor, most postázott elsőnek, annyit mondott hogy szeretné ha mára ideérne, így elsőbbségi borítékot adtak neki. Postán maradóra kértem.

Azt mondták neki ott bent, hogy mára ideér (180 km ha ez számít)

Ma voltam bent a postán, megérkezett már a kocsi viszont a levelem sehol.

Én sem szoktam ilyet csinálni, ezért szeretnék kérni tapasztalatokat hogy másnak kb mikor jött meg az elsőbbségi levele😊



ápr. 18. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Általában másnapra megérkezik, ha délelőtt adják fel.

De 4 nap a hivatalos határidő, amit vállal a posta. Legalábbis ennyi volt,a mikor megnéztem. Le van írva, hogy a levelek x %-a másnap, y %-a 2 nap múlva, de legkésőbb 4 nap múlva érkezik.

ápr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor az nem gond hogy nem érkezett meg ma ugye? Nem lehetséges hogy elveszett ?!
ápr. 18. 13:21
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Magyar Posta: A postai szolgáltatások általános szerződési feltételei.

„11.2.1. Átfutási idők belföldi viszonylatban - egyetemes szolgáltatás keretében feladott levélküldemények kötelezően teljesítendő átfutási ideje

1) A küldeményenkénti díjszabás alapján feladott elsőbbségi levélküldemények továbbá elsőbbségi azonosított levélküldemények legalább 85%-át a feladást követő második munkanap, legalább 97%-át a feladást követő harmadik munkanap végéig kézbesíteni kell, vagy meg kell kísérelni azok kézbesítését.”

A maradék 3%-ról nem írnak.


Elsőbbségi levelekkel nincs tapasztalatom, de a belföldi nem elsőbbségi levelek jellemzően a feladást követő munkanapon megérkeznek; a feladási hely távolságától függetlenül, egy határközeli kis faluba.

ápr. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Az másnap megérkezik az esetek több mint 99%-ban.
ápr. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor én abba az 1%ba tartozok🤷🏽‍♀️
ápr. 18. 19:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!