Kezdőoldal » Otthon » Kert » Üdv? 4 ütemű fűnyíróhoz,...

Üdv? 4 ütemű fűnyíróhoz, hogyan kell bekeverni benzint és olajat? Milyen arányban kell bekeverni?

Figyelt kérdés
ápr. 18. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

A használati útmutató tartalmazza.

Nekem STIHL FS 120-asom van, keverékolajozású négyütemű motorral. 1:50 arányú keverék kell hozzá.

5 literes kannába 5 liter benzint szoktam tankolni, ehhez 1 deciliter 2T olaj kell. A mérőedény milliliter osztású, ez 100 milliliter.

A STIHL 2T olaját ajánlják hozzá, azt használom, 1 literest szoktam venni. A palackon vannak mérőjelölések, de könnyebb mérőedényt használni, mert a döntött palacknál csak tippelni lehet a kiöntött mennyiséget. Kapható 100 milliliteres olaj is, de azokból 1 liter kb. kétszer annyiba kerül, mint az 1 literes. A mérőedény meg párszáz forint, és csak egyszer kellett megvenni.

Az 5 literes üzemanyagkanna több mint 5 liter térfogatú, bőven belefér az 5 liter benzinhez az 1 deciliter olaj.

ápr. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Négyütemű fűnyíró üzemanyagához nem kell olajat keverni!

Az csak a kétüteműeknél kell.

ápr. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én még 4 ütemü keverék üzemanyagról nem hallottam.Ezek tiszta benzinnel üzemelnek .
ápr. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ebbe csak benzin kell ha négyütemű.
ápr. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem értettem az 1-es válaszom egyöntetű elutasítását; figyelmesen elolvasva észrevettem, hogy rossz típuskódot írtam. Nem FS 120, hanem FS 130; teljes nevén FS 130 – 4 MIX. Bár, senki sem azzal érvelt ellene, hogy az FS 120-as motorja kétütemű, hanem azzal, hogy négyütemű motoros fűnyíró üzemanyagához nem kell olajat keverni.

Pedig, kell, nincs is külön olajtartálya. A nevében a 4 MIX arra utal, hogy négyütemű motor, keverékolajozással.

A használati útmutató részlete képen: [link]

ápr. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5 Igaz a kérdésben nem volt feltüntetve, hogy milyen 4 ütemű gépről van szó, de ha a fűnyíró hallatán, az ember a "tolós" kivitelre gondol mert amiről te írtál az nem fűnyíró,(persze arra használjuk) hanem motoros kasza.


Vannak emberek akik a gázolajhoz is tesznek 2T olajat, mert azt hiszik ettől tovább bírja a befecskendező rendszer.

Az meg valószínűleg rejtély marad, hogy kérdező miért akar olajat tenni a benzibe, talán ennyire nem műszaki ember, és korábban nem, vagy csak 2T-s fűnyírója volt? Vagy az is lehet, hogy kétütemű gépe van, és elírta a kérdést. Meg persze milyen gépről van szó, de nem hiszem, hogy olyan mint a tied.

ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hecht 5406 os benzinmotoros fűnyíró!

Azért kérdezem mert én eddig elektromos fűnyírót használtam mindig, ugye azt csak bedugom a konnektorba és működik!


Ezek a 4 ütemű motorok akkor tiszta benzinnel működnek!


De még ugye kell olaj is a gépbe vagy csak benzin és ennyi?

ápr. 20. 19:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha van autód, annak tankjába se töltögetsz olajat, csak a motorba ugye? :)

Ugyanúgy a négyütemű fűnyíró sem keverékkel megy, de magába a motor hajtűművébe kell motorolaj, ha minden igaz valamilyen 10W30-as

[link]

[link]

De ilyesmit nagyobb autósboltban is kapsz, nem kell pont ez a márka.

ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 4 ütemű motorokhoz még nem találták fel a benzin-olaj keverési arányt.
ápr. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!