Kezdőoldal » Otthon » Kert » Keresés

Ültetés - Gyakori kérdések

Keresés otthon - kert témában

Talált kulcsszavak:


Talált kérdések:

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
Kerti munkák, ültetések hogy haladnak?

Sima kert vagy magaságyás? Miket ültettél eddig és mi a terv mostanában?

12
Árokparti gyomlálás és ültetés?

Van egy hosszú és jó ronda árokpart a kerítésünk előtt, kb. 10 m-es szakasz. Folyamatosan gyomlálom (havonta vagy 3 óra meló), meg néha gyomirtóztam is a durvábbakat, de annyira nem rajongok a vegyszerekért sem... Mit, hogy lehetne ültetni, ami annyira invazív, hogy...

5
Érdemes még paradicsom palántákat magról ültetni?

Csak az erkélyre szoktam, de tavaly is már irtó drága volt a kész palánta és azt is elég későn ültettem, meg nem is igazi jófélét, csak kicsi bokrocskák lettek pár csenevész bogyóval, pedig volt már nyaram, amikor tiszta dzsungel volt az erkély, alig tudtam kimenni rá...

6
Kivágott tuja helyére mit ültessek, mit ajánlotok?

Olyat szeretnék, ami oszlopos, gyorsan növő és szép. Ha lehet gyümölcsfa, de azt eddig nem találtam. Köszi.

8
Kaptam sok apró virág hagymát. Tulipán, gyongyike. Mind őszi ültetésű. Ezeket hova ultessem?

Érdemes cserépbe vagy ti egyből szabadfoldbe tennének? Jövőre meg lehet csak lombot hoz ezért kérdezem.

8
Mit lehet és érdemes még ültetni/vetni a kertben augusztus elején?

Uborkát, cukkinit, babot, zöldbabot, céklát raktam már a kertbe másodvetésnek júliusban. Maradt még hely bőven és lassan jön ki termés, aminek megürül a helye.

9
Mivel tegyem széppé a kertet?

Jelenleg gyep van, ami kb félig kihalt a melegben sajnos. A kert nagyrésze csak este 7 után van árnyékba. Ültettünk már két fát amik állítólag gyorsan növők (egyik japán döszcseresznye) de még elég kis nyeszlettek. Milyen bokrokat/fákat/cserjéket ajánlotok? Amitől szép...

19
Mit lehet még ültetni a kertbe? Ti mit ültettek még másodvetésként?

Kora tavasszal ültettem korai krumplit, amit lassan fel is szedek. Felszabadul a helye, kb 40 m2. Másodvetésben ültettem júniusban még egy adagban uborkát, babot, zöldbabot, céklát, tarlórépát, cukkinit. A felszabaduló helyre is szeretnék ültetni, vetni valamit.

4
Labdahortenziát hova ültessem?

Holnaptól lesz a lidlben, de csak annyit írtak labdahortenzia kék és rózsaszín színekben. Ez melyik fajta és hova kell ültetni? Napra, árnyékba? Nagyra nő? Növényhatátozóban több altípus van, így nem tudom meghatározni.

1
Aki autógumiba ülteti a virágot, mit tesz bele a virágföld és az abroncs közé, hogy legyen oldala, alja?

Nylont? És azt hogy?Nem kertben lesz, hanem erkélyen, ezért a víz se folyhat ki, meg a föld sem mosódhat ki belőle.Utcán is szoktam látni, de ugye a belsejét, alját nem látom.Mondjuk egymáson van vízszintesen 3 abroncs, akkor a belsejét hogyan béleled ki?

7
Az estike magot meg most el lehet szorni?

Majusban szoktam, de elmaradt

2
Átültetett orgona mikor indul növekedésnek?

Nagyjából 3-4 hete egy idősebb példány egy kb 40 centis sarjhajtását leválasztottam némi gyökérzettel együtt és átültettem. Azóta a növény jól van, nem szárad szép zöld. Nagyjából mikorra várható hogy növekedésnek indul és nem csak vegetál?

4
Ültethető-e egy több éves famag?

Szereztem egy kb húszéves cirbolyafenyő magot, kérdés hogy kicsírázik-e úgy, hogy kb húsz éves?

12
Fényképek lent! Milyen fajtákat ajánlotok ahhoz, hogy ilyen (vagy hasonló) vastagságú legyen egy bambusz hazánkban? Illetve mikre kell ültetés előtt,...

A vágyott vastagság - ezek már kellően magasak és vaskosak: ____________________Ez a vékonyság kerülendő: ____________________Egy mentőöv a legvégső esetre:Ha nem is lehet hazánkban sem az általatok javasolt gondozási lehetőségekkel, sem pedig a hazánk...

1
Ez is konténeres gyümölcsfának számít?

Sajnos, amatőr kertész lévén nagyon tanácstalan vagyok. Vettem egy hengeres zöld tasakba bújtatott facsemetét. Kibontva azt láttam, hogy a gyökerei nedves fűrészporban vannak és mindezt egy átlátszó fóliával tekerték körbe. Ezt nem nevezném ültető közegnek, de az...

5
Facsemete ültetés után mikor latszik hogy megmarad-e?

Március elsején ültettem őket iszapot gödörbe, marhatragyaval, meg is metszettem, de egyelőre semmi. 10 db-ot ültettem. Itt még a többi fa sem viragzik, nagyon lassan indul be a tavasz (tavaly már március 12en virágba borult az öreg szilva) Mostmar kéne aggódnom?

3
Miért ültethető a sárgarépa? Krumplit mikor ültetitek el?

Mindkettő tasakján március szerepel az ültetési időnél. Olvastam a témában és hallgattam videókat. Az egyik videóban azt mondták, hogy a sárgarépa nem bírja a fagyot, amikor még nagyon kicsi. Akkor miért ültethető? Ilyenkor nincs nagy esélye, hogy ami kikel, az...

5
Törpe őszirózsa magot hogyan kell elvetni ha balkonládába szeretném az erkélyre?

Előbb kis cserépben kell csíráztatni? Vagy egyből a ládába kell tenni és ott hagyni hogy csírázzon? 40 centis ládába lehet 2 tő virágot tenni?

1
Kariolt hogy kell termeszteni, hogy sikeres legyen? Kiültetés után érdemes fólia alagutat rakni rá? Mennyire bírja a hideget?

Snowball típust adtak a gazda boltban. Február -március a tájakon látható ültetési idő. Tegnap egy adaggal elültettem cserepekbe. A tasakon azt olvastam, hogy kb 45 naposan kell kiültetni. Az jutott eszembe, hogy a kb 45 nap, az április közepét jelenti. Akkor még bőven...

1
Szinte egy éve, tavaly áprilisban ültettem egyetlen datolyapálmát magról, amit kollégám hozott Szaúd-Arábiából. Azóta 2 darab levél nőtt ki - egyik...

A datolyát sima virágföldbe ültettem. ÉNY-i fekvésű ablakban tartom, így sajnos télen szinte alig kapott napsütést. Kb. hetente öntözöm, télen-nyáron.

1
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯


Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!