Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az mit jelent ha valaki...

Az mit jelent ha valaki ellent mond saját magának?

Figyelt kérdés
Meg egy könyvben is le van az írva, hogy ellent mondásban van önmagábal

ápr. 21. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Pl. Szeretem a párom, vele tervezek hosszú távon, minden rendben van köztünk. Mégis megcsalom.

Vagy: "Fúj, undorító az alkohol, nem is értem hogy lehet meginni." - majd aki mondja az fetreng hétvégén a saját hányásában és durva másnaposságtól szenved.

Vagy: Vegán életmódot folytat mégis rendszeresen fogyaszt tehén tejet, eszik sajtot stb.

Tehát a mondatai nincsenek összhangban a tetteivel.

ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egymással ellentétes, össze nem egyeztethető dolgot állít és/vagy tesz.

Te vagy a Mein Kampf-os gyerek, aki úgy olvas egy könyvet hogy alapvető kifejezéseket sem ismer?

https://www.gyakorikerdesek.hu/egyeb-kerdesek__egyeb-kerdese..

ápr. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A szavai nincsenek összhangban a tetteivel. Én is mondhatom hirtelen felindulásból, hogy holnap felkereslek és ennél is hülyébbre verlek a tudatlanságod miatt, de inkább bemegyek dolgozni, mert jobb lesz az úgy mindenkinek.
ápr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2# nem én vagyok a mein kampfos
ápr. 21. 14:55
 5/8 A kérdező kommentje:
1# és 3#-as válaszoló vagy lehet ám az is ,hogy csak halogatunk mondjuk de nem tesszük meg vagy akár csak az , hogy nem vagyunk magunkkal eléggé szigorúak nekem ezek is eszembe jutottak most ezek olvasása során
ápr. 21. 14:57
 6/8 anonim ***** válasza:

#5 a halogatás és a saját magunkkal szembeni engedékenység már megint más. Más az indítatása és az eszköze.

A halogatás esetében a tennivalóinkat tologatjuk. Pótcselekvéseket, kifogásokat gyártunk. Max a saját magunk meggyőzéséhez tudnám hozni, de azt meg önbecsapásnak hívják ("nem is vagyok olyan kövér"/ "a Józsi így is szeret" és társai).

A saját magunkkal szembeni következménytelenség már megint nem önellentmondás. Önmagában vizsgálva ez csak annyit jelent, hogy saját magammal szemben nincsenek bizonyos szankciók. Tehát ha én kitalálom, hogy reggel 6kor felkelek, de 9 lesz belőle és nem találok ki magamnak valami "büntetést" (következményt) az még nem lesz önellentmondás. Kövér példánál maradva, ha fogyni akarok, de benyomok 3 csokis muffint az inkább az akarat hiányára vall, nem pedig az önellentmondásra.

Önellentmondásba akkor kerülnék, ha büszkén hangoztatnám, hogy mától fogyókurázok és eljárok heti 4x edezni, de esténként csokit és csipszet zabálok és edzőruhám sincsen. Tehát a szavaim és a tetteim nincsenek összhangban egymással, egyik üti a másikat.

Nyilván van ezek között a szavak közt átmenet, de jelentésileg nem ugyanaz.

ápr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Aha értem így már valamennyire világos sőt köszönöm szépen 😁
ápr. 21. 21:11
 8/8 A kérdező kommentje:

És egyébként erről tudnál nekem egy könyv címet vagy milyen témakörbe sorolható illetve milyen címekkel lehetne erre rá keresni?

Pl: halogatás? Önbecsapás, Szigor önmagunkhoz, vagy egyéb hasonló kulcs szavak amik a szövegben szerepelnek gondolom.

ápr. 21. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!