Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Sok vegán miért mond saját...

Sok vegán miért mond saját magának ellent?

Figyelt kérdés

Nemrég észrevettem több vegán is saját magának ellent mond.

Vegyük példának:

Nem eszik mézet mert állati eredetű ellenben a kertjében dudorászva szórja a rovarirtót.

De találkoztam hasonló esetekkel is.



2018. máj. 13. 11:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Csak tippelek: nem morális hanem egészségügyi szempontok miatt nem esznek állati eredetű ételeket. De ez csak tipp.
2018. máj. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
Mondhatom, naqy gondjaid vannak az életedben! Rajtacsipted öket a turpisságon! Rajtacsipted öket a turpisságon! Rajtacsipted öket a turpisságon!
2018. máj. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem nem ellentmondásos különbséget tenni a kártékony (élelmiszert, növényeket elousztító, ember-állat vérét szívó, betegségeket terjesztő) rovarok és a hasznos jószágok között.


A veganizmus nem arról szól hogy ne csapd le a szúnyogot hanem hogy ne okozz FELESLEGESEN kárt. A kártékony rovarok irtása nem felesleges, hanem sok esetben szükséges lépés a termény elpusztulásának elkerülése végett.


A pókot, csigát, méheket, darazsakat, pockokat, ürgét stb. pl békén hagyja egy vegán míg egy mindenevő simán kinyírja.


A kullancs, szúnyog, légy, lótetű, levéltetvek, krumplibogár, poloska, nem hiszem hogy egy kategória a fentiekkel.

2018. máj. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Akkor hiába rovar mindegyik különbséget tesz köztük, mint a mindenevő a jószág és a háziállat között.

Akkor az egész ideológia arra épül ami szép azt tűzzel vassal védjük ami kártékony az le van ejtve ugyanaz de pusztuljon nyugodtan.

Másik saját kényelemre van irtva pl: ne csipdessenek a szúnyogok menjen a vegyszer, de hogy ezzel arányosan fogy a fecskepopuláció az le van ejtve.

2018. máj. 13. 12:31
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Öszintén szólva ilyen vegánnak még nem találkoztam!


Akinek tényleg fontos az élölények megkímélése, az nem használ rovarírtót sem.


Szóval a "legtöbb vegán" kitételed eleve nem igaz, attól, hoyg te ismersz egy-két ilyen embert, még nem szabadna általánosítani!

2018. máj. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
ha nem bio cuccokat vesznek ígyis úgyis hozzájárulnak a "kártevők" pusztításához. nem érdekelnek a vegánok, de ebbe nemnagyon gondolnak bele az emberek, még olyanok se akik lelkiismereti okbol az.
2018. máj. 13. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Miért mondana ellent magának? Nem akar mézet enni, de használ rovarirtót. Nem esküdött meg arra, hogy nem árt az ízeltlábúaknak, ez két teljesen más dolog.


Bár egy igazán egészségtudatos vegán valószínűleg legalább a saját kertjében nem permetezi a dolgokat... Én se teszem, a pókot, darazsat semmiképpen nem ölném meg (ki is mentem, ha kell), pedig nem vagyok vegán... Igazából a növényi étrend s az ízeltlábúakhoz való hozzáállás két teljesen más dolog, bár korreláció akad köztük.

Ja, néhány ízeltlábút azonnal megölök, ha meglátom vagy ha idegesít, ez ilyen. De egyetlen vegán sem tud szent lenni, mindenkinek a kezéhez tapad állathalál bőven, ez elkerülhetetlen.

2018. máj. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
Sok vegán azért vegán, mert úgy gondolja, egésszségesebb mellőzni minden állati eredű táplálékot.
2018. máj. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt normál esetben a vegánok nem használnak rovarirtót, másrészt abban is van valami, hogy a kártékony rovarok irtása nem bűn a vegánok szemében sem.


Ez nem egyfajta tetszőleges megkülönböztetés, hogy a kutya a barátod, a malac az eledeled, mert lásd, a kínainak a kutya is kaja, az indiainak meg a tehén nem az: mind-mind az ember által kreált fogalmak. Ez a megkülönböztetés valóban hülyeség, mert egyik állat sem káros, vagy butább a másiknál, csupán találomra rámutatunk, hogy ezt szeretem, ezt megeszem.


A rovarok, amelyek KÁRT tesznek, szerintem is irthatóak; ugyanígy ha egy ragadozó állat rátámadna vagy egy veszett kutya, nyilván megvédi magát egy vegán is, mert szükséges.


A kártevő rovarok védelme szerintem hülyeség, hiába vagyok vegán.


Alapvetően nem használok permetezőszereket, meg semmit, de ha látom, hogy kártevő rovarok vannak a kertben, igenis védekezek ellenük.

2018. máj. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan, hogy nem ártunk ennek vagy annak az állatnak. Csak valaki nagyon, valaki próbál kevésbé.
2018. máj. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!