Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetne-e Róka Farkas a nevem?

Lehetne-e Róka Farkas a nevem?

Figyelt kérdés

Hallottam egy "Róka" vezetéknevű emberről, egyből be is ugrott, hogy van egy olyan adható férfi keresztnév, hogy "Farkas".

Mivel utálom a nevemet, ami a Marcell, mivel mindig összetévesztik a Mártonnal (nagyon zavar), hiába kérem, hogy ne Marcizzon senki, Marcell, és kész, de hiába, így is tévesztenek (azt hittem, hogy a becézés miatt, de nem)....

Bár a nevemnek van egy törtenete anyukám tinikorából, így lehet csak akkor változtatnék nevet, ha megromlana köztünk a kapcsolat. A kérdésem, hogy névváltoztatási kérelemnél elfogadnák-e a "Róka Farkas" nevet? Tehát Róka, mint vezetéknév, Farkas, mint keresztnév?

Szerintem nagyon menő név lenne, sokkal büszkébben mutatkoznék be bárhol, bárkinek így. Nem mellesleg a kedvenc állataim lenne a nevem.

Ami leginkább érdekes, hogy elvileg meg kell indokolni a kérelmet. Na, de, honnan tudhatom, hogy mit fogadnak el indoknak? Mert kapásból van 3 indokom:

1. Összetévesztés miatt utálom a jelenlegi nevem

2. Különleges nevet szeretnék

3. Sokkal jobban érezném magam, ha ezt a nevet viselhetném hivatalosan is.

Ezeket vajon elfogadnák indoknak?



ápr. 23. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de nevetni fognak rajtad sajnos.
ápr. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
78%
Vicces de engednék szerintem
ápr. 24. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megengednék, de szinte mindenki röhögne a neveden.
ápr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!