Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezt jo otlet lenne visszakuldeni?

Ezt jo otlet lenne visszakuldeni?

Figyelt kérdés
sziasztok, eladtam egy ruhat vinteden ami egy vadonatúj szoknya volt,500 ft ert. volt rajta egy nagyon apro folt amu fogalmam sincs hogy kerult oda. nem vetten eszre. a vasarlo vissza szeretne kuldeni ugy hogy en allom a postakoltseget. Az en velemenyem szerint ez egy hasznalt ruha eladasara szant alkalmazas es par szaz forintert egy vadiuj szoknyat visszakuldeni hulyeseg

ápr. 24. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
Az ő véleménye szerint megtévesztetted, amikor nem hívtad fel a figyelmét a hibára, így lehet nem tudja már hordani és ennek tudatában meg sem vette volna. Ha te hibáztál, te viseled a következményeit is. Miért ő fizessen azért, ha "átverték"?
ápr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A hibás, sérült terméket adsz el újként, akkor átvered a vevőt, tehát jogosan áll el a vásárlástól.

Az már más kérdés, hogy ilyenkor - miután visszafizeted a vételárat - megkérheted, hogy dobja ki a terméket (vagy használja egészséggel), hogy legalább a postaköltséget ne kelljen kifizetned.

ápr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
koszonom!! nem fogom akkor visszakerni ha nem jon ki a folt tartsa csak meg
ápr. 24. 18:45
 4/9 anonim ***** válasza:
Visszakérni? Nem ő akarja küldeni?
ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nyilván azt akarja a kérdező mondani, hogy "nem fogja megkérni a vevőt, hogy küldje vissza a terméket miután visszautalta a vételárat". Olyan jó lenne ha a mai fiatalok is képesek lennének értelmesen gondolkodni, összefüggéseket felismerni, következtetéseket levonni.

Na mindegy, álmodozással nem megyek semmire.

ápr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

4. es

azt hittem a kontextusbol ertheto lesz a valaszom:) felette irtak hogy ne kérjem vissza a termeket ugyanis igy nem bukkm a postakoltseget

ápr. 24. 21:02
 7/9 anonim ***** válasza:

A Vinted szabályai szerint alapvetően a vevőnek kell állnia a visszaküldés költségeit, még akkor is, ha egyértelműen az eladó a hibás. Agyam eldobom, de így van, nem kötelessége ez eladónak fizetnie. Ezt most nem ellened mondom, kérdező, mert nem tudhatom, mennyire volt foltos az a szoknya, csak általánosságban, mert azért tényleg vannak gáz esetek.

Szerintem ne kérj vissza egy 500 Ft-os szoknyát, igényelje vissza a kifizetett pénzt. Mindenki így jár a legjobban, neked nem kell semmit fizetni (hiszen nem kaptad meg az árát), neki meg nem kell a visszaküldéssel macerálnia.

máj. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7. Ez nem igaz . A szabályzat suerint az eladó visszafizet mondent beleertve a postaköltséget is amennyiben visszakapja az árut.

Kérlek olvassátok már el a szabályzatot mielőtt hülyeséget írtok.

A Vinted visszateritesi szabályzatban kell keresni.

"A visszatérítés az alábbi részösszegeket tartalmazza: A visszaküldött termékek árát. A visszaküldött termékekre vonatkozó Vevővédelmi díjat.

A megrendeléskor eredetileg fizetendő szállítási díjat."

tegnap 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
És igen, attól hogy kérdező nem vetted észre, ha nem is szándékosan de megtévesztetted a vásárlót. Nekem is volt olyan hogy még rajta volt a címke a ruhán de a vállfa megsértette. Szerintem egysueruen meg lehet oldani egy bocsánat nem vettem.eszre mondattal és megnyomni pár gombot. Te visszakapod az árut ö meg a pénzét. Ha nem érzed jogosnak akkor neki 2 napja van reklamálni a Vintednél. 2 nap után nem vagy köteles visszavenni az árut.
tegnap 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!