Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek nőként tanárnak,...

Szerintetek nőként tanárnak, vagy inkább katonának menjek itt Magyarországon? 16/L

Figyelt kérdés

Az ismerettségi/baráti/családi körömből eddig mindenki azt mondta, hogy kiváló tanár lenne belőlem, mert nagyon illik hozzám ez a hivatás. Én is hasonlóan érzem, viszont azért nem köteleződtem még el mellette, mert nem tudom, hogy pontosan mire fogok vágyni addigra, amire befejezem a gimit.


A katonaság többek között azért érdekel, mert először is, irtó menőnek tartom; másodszor,mindig meglenne a külső motiváció hogy egészségesen egyek és jó kondiba legyek, aztán az sem mellékes, hogy igazán szép anyagi támogatásokat kapnék, illetve a fizetésem is elég kielégítő lenne.



ápr. 25. 18:06
 1/5 Szikszai.B ***** válasza:

Katonaként a fizetésed nem lesz igen kielégítő, ezt mégis honnan vetted? A katonák nem keresnek valami jól, de cserébe egyes állampolgári jogaikról le kell mondaniuk. Nekem van olyan katona ismerősöm, aki 2 éve fel akar mondani, de nem mondhat fel. Azt meg nem csinálhatja meg, hogy nem megy be dolgozni, mert akkor hadbíróság elé állíthatják.


Én mindkét szakmáról lebeszélnélek. A helyedben én olyasmit keresnék, amivel lehet egy kis vállalkozást nyitni, pl. fodrászat, vagy akár valami férfiasabb szakmunka, pl. villanyszerelés.

ápr. 26. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Van katonáéknál is oktatói állás. Két legyet egy csapásra.
ápr. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A fizetéssel kapcsolatban azért mertem bátran nyilatkozni, mert a családomban van katona, és ő első kézből ajánlotta nekem.
ápr. 26. 08:24
 4/5 A kérdező kommentje:
"Ez azt jelenti, hogy egy kezdő közkatona 2022 szeptemberétől 399 180 forintos fizetésre számíthat, 2024 januárjától pedig 439 098 forintra, míg egy kezdő őrmester illetménye 2022 szeptemberétől 421 834 forint, ami 2024 januárjától 509 287 forintra emelkedik majd."2023. aug. 11.
ápr. 26. 08:30
 5/5 Szikszai.B ***** válasza:
100%

Ezek bruttó számok, amiket ide bemásoltál. Tudod, mi a különbség a bruttó és a nettó között? Tudod, hogy 399 180 Ft-nak alapesetben 265 455 Ft a nettója? Az nem jó fizetés, az éhbér.


Itt egy összesítő táblázat: [link]


A bruttó átlagfizetés ma Magyarországon 621 200 Ft. A százados és az az alatti rendfokozatok mind átlag alatt keresnek. Persze, nyilván vannak kiegészítő illetmények, de azzal sem sokkal vagy előbbre.


Még mindig azt mondom, egy jó szakmunkával jobban járnál.

ápr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!