Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Telefonos átverés volt?...

Telefonos átverés volt? Segítsééég! Bíróság? :S

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az előbb felhívott valaki ismeretlen számon, a T-Mobile valamilyen vezetőjeként, ez nem volt furcsa, mivel hivtak már onnan ismeretlen számon.Egyeztette velem a telefonszámomat.Elkérte az adataimat(név, lakcím), valamint megkérdezte, hogy elmúltam-e 18 éves

.Közölte,hogy nyertem egy elég nagy összeget egy hívószám sorsoláson.Megkérdeztem tőle, hogy biztos-e, mondta, hogy két munkanapom van rá, hogy Budapesten átvegyem az összeget.És itt jött a csavar...vegyek 20.000 Ft értékben feltöltőkártyát és megkapom a pénzt.Mondtam neki,hogy jelenleg nem rendelkezem ennyi pénzzel erre azt mondta, hogy sajnálja és hogy találkozunk a CÉGBÍRÓSÁGON!!!!Segítsetek!!!Lehetséges ez???Hogy ilyenért bíróságra kelljen mennem, hiszen nem írtam alá semmit!!!Utólag persze tudom, hogy hülye voltam és fel sem kellett volna venni a telefont, nem hogy az adataimat megadni...Mit csináljak?????Előre is köszi!!!


2010. okt. 28. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne félj, ezzel a szöveggel engem is hívtak már fel. Valaki ezzel szórakozik, ha megveszed a feltöltőkártyát, meg kellene adnod a kártya számát, és ő nyerne rajta 20ezret. Ne törődj vele, nem tehet semmit, örüljön hogy nem jelented fel.
2010. okt. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz vele, csak átverés volt. Nem tud semmit csinálni
2010. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom,hogy átvertek.Nem tudom,mit tudnál tenni,de lehet,hogy ha megvan a szám akkor elmehetnél a rendőrségre.Hát ha ott tudnak segíteni.
2010. okt. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

NYUGI!

Téged csak egy jól szervezet kis senkiháziak akartak bepalizni..

Ez a szokásos ügy: Felhívnak ismeretlen vagy ki sem írt telefonszámról Majd feltesznek pár ártatlan kérdést mint ahogy tették.És jön a mézes mazdag.Nyertél valami szuper dolgot,de előtte fizess ki 20.000 forintértékben egy feltöltőkártyát.Ha azt mondtad volna,hogy "Oké,de hova fizessek,milyen feltöltőkártyára?" Ők már boldogan mondták volna a sajátjukat abban bízva,hogy ingyen hozzájutottak 20.000 forinthoz..Örültek volna,hogy megint bepaliztak valakit.De te nem ezt mondtad,így jött a következő blöff. "találkozunk a CÉGBÍRÓSÁGON!!"

Mondanod kellett volna hogy "igen! ott találkozunk,és beperelem magukat csalásért!"

Nem lesz ebből semmi.Nem fognak beperelni,mert nincs miért? Csalásért a részükről? Hiszen ahogy írtad nincs semmi szerződés,semmi kézzel írott dokumentum..A nevedet lakcímedet akár a telefonkönyvből is ki lehet nézni,és az ne büntetendő ha megmondod..Most okoztál nekik pár perc rossz kedvet,mert miattad,hogy nem tudtak becsapni egy kis pénzt veszítettek(telefonszámla ugye) A te számodat valószínű,hogy törlik,és már hívták is a következő lehetséges balekot akit becsaphatnak..

Annyit viszont megtehetsz,hogy szólsz a rendőrségnek,hogy kinek e nevében és milyen ügyben hívtak téged..Nem árt figyelmeztetni a többieket is

2010. okt. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek én is így gondlom!Most azért kicsit megnyugodtam...Mégegyszer köszi!
2010. okt. 28. 15:01
 6/12 anonim ***** válasza:

Utolso,

Sajnos nem csak hogy akartak bepalizni, hanem meg is tettek. Nev, lakcim nem par artatlan kerdes-valasz.

2010. okt. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ma 15:02

és mit érnek a nevével,lakcímével?Semmit

Kinyitok egy telefonkönyvet,és egymillió név van ott lakcímmel együtt...Evvel semmit nem tudnak csinálni..

Ezek piti kis tolvajok,Évekkel ezelőtt is volt ilyen csalás,de akkor többen szóltak a rendőrségnek,és leálltak vele..

Az lett volna a baj,ha tovább mondta volna az adatokat.Pl: számlaszám,melyik bank stb..De ezt meg minden értelmes ember tudja,hogy nem szabad kiadni..(bár evvel sem érnek sokat)

2010. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nég valamit.Csak menj fel az iwiwre,facebookra vagy hasonló oldalakra,oda is sokan kiírják a nevüket,lakcímüket..Evvel nem lesz baj..
2010. okt. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ilyet egy barátnőmmel is megcsináltak. Őt is ezzel a cégbíróságos szöveggel osztottak ki a végén, azóta sem lett semmi. Egyáltalán mit keresne egy magánember a cégbíróságon?? :D
2010. okt. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A nevemet és a lakcímemet sem kellett volna elmondanom, de ha pl. felhívja a tudakozót ott is megmondják kihez tartozik a szám, de neten még több adatot is megtalál.Tehát ez miatt nem aggódok.A cégbiróság szó ijesztett meg nagyon...Köszönöm mégegyszer az összes kommentet!
2010. okt. 29. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!