Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok-e javasolni olyan...

Sa Dale Cooper kérdése:

Tudtok-e javasolni olyan mobilalkalmazást, ami képes rögzíteni hitelesítő adatokkal együtt - és/vagy - képernyőfotót, kameraképet, hangfelvételt, videófelvételt?

Figyelt kérdés
Tehát a rögzített állományt ellátja hely-, idő-, és egyedi elektronikus azonosítókkal, amik hitelessé teszik akár egy jogi, rendőrségi eljárásban, vagy perben való felhasználásra.

#alkalmazás #védelem #hitelesítő #állományhitelesítő #módosításvédelem
máj. 16. 14:30
 1/6 A kérdező kommentje:

Pl. van egy jelentős anyagi kárral, de személyi sérüléssel nem járó baleset, ahol sejthető az együttműködés hiánya.

Előkapod a mobilod, indítod az alkalmazást, ami rögtön felvételbe kezd, majd körbeforgatod a helyszínen, a lényeges részeken, mintegy nyomrögzítésként. Leállítod a felvételt, ekkor az alkalmazás automatikusan időbélyeggel, helykoordinátákkal, e-aláírással látja el az állományt, ami így hiteles anyagként később felhasználható.


Vagy belekötnek a társaságodban lévőbe, civakodás alakul ki. Ekkor is jól jöhet utólag, mi is történt pontosan, ki mit mondott, tett, mi volt a szándéka.

máj. 16. 14:35
 2/6 anonim ***** válasza:

Még az illegálisan készített felvételt is elfogadja a bíróság ha az bizonyító erővel bír és elősegíti az eljárást, nem kell hozzá semmilyen hitelesítési procedúra. Majd a szakértő megállapítja, hogy hamis-e, ha nagyon vitatják.

Nem várnak el, nem is használnak olyasmit, amit kérsz.

máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A digitális aláírás és az időbélyegzés fizetős szolgáltatás és szerződés kötést igényel. Egy ingyenesen letölthető app nyilván NEM fog a te két szép szemedért leidőbélyegezni semmit.
máj. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#2 Tehát a válaszod: nem!


Nem az volt a kérdés, lehet-e találni módokat, precedenseket a hitelesítés nélküli állományok jogi eljárásban való alkalmazására, hanem hogy tudsz-e erre megfelelő alkalmazást javasolni, ismersz-e ilyet.


Büntetőperben valóban lehetséges ilyesmi, amit írsz, kishazánkban, de egy anyagi kártérítési perben két magánszemély között már nemigen. Ráadásul a manipulációmentességre vonatkozó bizonyítási kényszer akkor is fennál, ha igen.

máj. 17. 12:14
 5/6 A kérdező kommentje:

#3 Tehát a válaszod: igen, ismerek ilyet, de a használata térítés ellenében érhető csak el.


Újra elolvastam az indító kérdésemet, és nem találtam benne térítésmentességre vonatkozó utalást.


Korábban, pár éve, kipróbáltam már egyébként ilyen (ingyenes!) alkalmazást, de most nem találtam rá.

máj. 17. 12:18
 6/6 A kérdező kommentje:
Senki, semmi?
máj. 22. 00:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!