Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudok úgy emelten érettségizni...

Tudok úgy emelten érettségizni németből hogy nem veszem fel faktra?

Figyelt kérdés

Már elég jól megy a német és tanárhoz is járok, valamint van anyanyelvi ismerősöm, akivel sokat beszélek, kb két naponta pár órát, szóval megy és még van időm. Szóval ezek miatt nem vennem fel, sok lenne magyar és történelem emelt mellett (ez a kettő mindenképpen kell, plusz egy egy emelt nyelv)... Es sok lenne ez nekem három tárgy emelten.


Jogira szeretnék menni és úgy jön ki jól a pontom ha emelt magyar, törit, és egy némettel megyek ez mellett egy C1es angol nyelvizsga.

Viszont sok lenne a német emelt, már így is az angolra is sokat készülök alapból mert most csinálom hamarosan.



máj. 21. 11:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy gondolod, hogy iskolán kívül hatékonyabban tudsz németet tanulni, mint suliban akkor persze. Én személy szerint így vagyok vele, nem az iskolában tanultam meg jól németül. Gondolom jövőre kezded a 11.-et? Addigra az angol nem lesz már meg? Nekem 3 fakt nem volt sok, de ha nem kamatoznál az ott eltöltött német faktos órákból akkor nincs értelme bemenni. Milyen szinten vagy németből? A középszintű érettségi menne?
máj. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi a fenéért akarsz 3 tárgyból emeltezni?
máj. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2 emeltre fixen megkapod a 100 intézményi pontot illetve 2 érettségi százalékát duplázod. Add le inkább akkor a magyart vagy a törit, ha a német mindenképpen kell, de felesleges 3-at csinálni, mert úgyis csak 2 számít.
máj. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen ez igaz de a pontokban nem. A közép szint már nem éri meg. Ha 100%-ot is csinálnék csak 60 pontot kapnék.

És a matek hát... Nem az erősségem viszont a nyelvek, a töri és a magyar vagyis igy a humán tárgyak meg nagyon mennek.

máj. 26. 06:58
 5/5 anonim ***** válasza:
De bszki. Értjük hogy közép nem éri meg. A 400 pont úgy jön ki, hogy 2 emeltet duplázol, például 90% mindkettő, akkor 90+90=180, 180x2=360. Sok esetben a maxos intézményi pontot is megkapod már csak a 2 emeltedre, ezáltal a felsőfokúdra se igazán tudsz pontot kapni, kivéve az orvosin, ott nem jár emeltre plusz pont, de emelt törivel meg emelt magyarral gondolom nem oda készülsz. Tök felesleges 3 emelt, mert csak 2-t tudsz beszámíttatni.
máj. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!